Wpis z mikrobloga

#zgemma Jak dodać Astrę do ustawień głowicy w zgemmie H9s na Hyperionie 8 ? W ustawieniach maiłem Prosty DiSEqC A/B , pod A-Astrę B- Hotbird, teraz mam tylko Hotbird na obu, na liście nie ma innych satelit a Auto Diseqc znajduje tylko Hotbirda. Mam jakiś monoblock i drugi dekoder na piętrze i tam Astra/Hotbird działa poprawnie, zakładam więc że instalacja jest OK.
  • 6
  • 0
@Miecz12: Próbowałem, mam 3 opcje: Hotbird/automatic/nothing connected. Nie wiem co ja zrobiłem że tej Astry nie ma, ale nie przypomnę sobie bo tak już mam od dłuższego czasu i dopiero teraz potrzebuję pooglądać coś na Astrze
@yaro2003: no to spróbuj wyłączyć całkowicie głowicę, zapisać ustawienia, może nawet restart dekodera i potem ustawić wszystko od nowa, jeśli to nic nie da to możesz jeszcze zamienić dekodery żeby sprawdzić czy to nie problem z instalacją, jeśli to nie będzie instalacja, to kolejny krok, najlepiej na czysto od nowa system postawić, stary możesz sobie zbackupować
  • 0
@Miecz12: Spróbuję Twoich porad. Dałem na nothing connected i chciałem zapisać przed restartem - dostałem komunikat "Hotbird nie jest już używany. Powinien być usunięty?" opcje TAK/NIE itp. - i tak prawdopodobnie usunąłem sobie Astrę bawiąc się ustawieniami, da radę coś takiego przywrócić jeśli jeśli w powyższym komunikacie wybrałem opcję TAK?
@yaro2003 A nie wgrywałeś jakiejś gotowej listy kanałów? Mogła ona zawierać również listę satelitów i transponderów, np. tylko dla dwóch pozycji satelitarnych: Astry i Hot Birda.
  • 0
@mp107: Wgrywałem poprzez My Updater właśnie dla Hotbirda i Astry

Dobra działa, wgrałem jeszcze raz gotową listę. Musiałem ostatnio wgrać coś tylko z Hotbirda

Dziękuję za porady.