Wpis z mikrobloga

@Pacio: @taktoto @Fako
Zgadza się, to Plaza.
CH Plaza zostanie rozbudowane o akademik na 700 pokoi.
Co by nie mówić to lokalizacja idealna. Pod ręką restauracje (fast food), sklepy, kino, jak ktoś będzie zgonował to vis a vis ma akurat cmentarz.
  • Odpowiedz
@taktoto: Kebab w środku odżyje po tym jak przybędą studenci.

@Nokimochishii Nom, lokalizacja luks. UMCS, UP, KUL, Polibuda też dosyć blisko.
Wiesz może kiedy mają tam coś robić i ile to będzie trwało?
  • Odpowiedz
@Fako: W marcu do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek o uzgodnienie warunków zgody na budowę. Czyli podejrzewam, że na to iż ma być nadbudowa o 15 pięter od strony Ofiar Katynia i bliżej ul. Lipowej ma być 8 pięter nadbudowy to raczej szybko im to nie wyjdzie. W międzyczasie przy Olimpie stawiają akademik 13 piętrowy od marca 2021 i termin zakończenia prac to koniec 2023, czyli ponad 2 lata.
To
  • Odpowiedz
@Nokimochishii: Nie wiem jak tam nastroje inwestorów ale raczej i tak nic nie pobije Galerii Arkady na Lubartowskiej xD

Prezydent Lublina wytoczył pozew sądowy przeciwko spółce Arkady o zwrot działki za ratuszem.

I tak od 2021 chyba się sądzą, bo nie słyszałem nowinek na temat tego terenu.
  • Odpowiedz
@Fako: Ta galeria arkady to się ciągnie od 2005 roku jak Pruszkowski przekazał teren na użytkowanie wieczyste tej spółce, która miała wybudować do 2011 roku galerię. Nie wywiązali się. Kar nie zapłacili. Terenu oddać nie chcą xD
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Nie chcę ci nic mówić, ale pierwotny plan w 2004 roku zakładał budowę Plazy wraz z hotelem.
Plazę wybudowali, zostawili miejsce na ten hotel (w tych miejscach jest wzmocniona konstrukcja), ale nowy właściciel uznał, że woli zabulić karę za niedotrzymanie umowy, ale hotelu nie wybuduje. No i teraz wracają do tego pomysłu, ale już z akademikiem.
  • Odpowiedz
@Nokimochishii właśnie tak było. Pierwotnie miał być kilku piętrowy hotel i centrum biurowe nad plazą. Więc teoretycznie wszystko wcześniej zostało sprawdzone, więc ekoterrorysci miejscy nie powinni wariować.
  • Odpowiedz
@Fako: No i nie pyknie XD

Na plany inwestora nie zgodził się jednak Urząd Miasta. W środę po południu opublikowano decyzję odmowną. Urzędnicy powołali się m.in. na niespełnienie tzw. zasady dobrego sąsiedztwa.

Galeria znajduje się w strefie ochrony sanitarnej cmentarza przy ul. Lipowej. To wyklucza możliwość lokalizacji w jej obrębie mieszkań.
  • Odpowiedz
@Nokimochishii: No i cóż xD
I trochę mnie dziwi wytłumaczenie

Galeria znajduje się w strefie ochrony sanitarnej cmentarza przy ul. Lipowej. To wyklucza możliwość lokalizacji w jej obrębie mieszkań.


Bo przecież dosyć nowe osiedle Wiktoryn na rogu Unickiej i Spółdzielczości pracy powstało (w sumie graniczy tylko rogiem) ale za to jest spory blok przy Walecznych (tylko ten jest raczej stary). O szkole
  • Odpowiedz