Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zapłacić za coś za pomocą bitcoinów, mniej więcej wartości 500zł, ale na dniach będę prawdopodobnie robił kolejne płatności po około 1000zł. Jestem zupełnie zielony w temacie, nigdy nie kupowałem bitcoina. Zależy mi, by to jak załatwić jak najsprawniej, no i w miarę możliwości nie zapłacić góry złota. Widzę, że prawie wszędzie jest wymagana weryfikacja, chciałbym to załatwić dziś, najpóźniej jutro, nie mam za bardzo czasu na czekanie kilku dni i kopanie się z jakimś serwisem, czy zaakceptują dokuemtny. Bitomaty podobno wychodzą najdrożej, plus musiałbym popylać gdzieś za każdym razem, wolałbym to robić z domu. Jak to najlepiej ogarnąć? Któreś z tych giełd bez weryfikacji się nadadzą? Bisq jest ok? I jak jest z wpłatami przez Revolut, ktoś tu na wykopie wspomniał, że trzeba mieć fizyczną karte, bo wirtualna nie przechodzi, to prawda?

#bitcoin #kryptowaluty #btc
  • 3
Dzięki, już ogarnięte. Zrobiłem tak jak @CzulyTomasz doradził: Revolut, ramp i założyłem portfel Electrum xD Chcieli ID i zdjęcie, ale wszystko się zadziało natychmiastowo, także świetna rada, a rozkminiałem to wcześniej cały dzień, a z zamiarem zakupu krypto nosiłem się od wielu lat, ale nigdy się nie zabrałem