Wpis z mikrobloga

Dostałem SMS z T-Mobile:

Wazna informacja. W zwiazku z modernizacja sieci, Twoj aktualnie uzytkowany telefon nie daje Ci szansy na korzystanie z Internetu jak dotychczas np. korzystajac z nawigacji, mozesz miec trudnosci w prowadzeniu rozmow. Zapraszamy do sklepu T-Mobile, gdzie dobierzemy Ci odpowiedni sprzet.


O co im chodzi, ktoś, coś? Mam Mi A3, jedyne czego nie ma z technologii nadawania to 5G. Faktycznie ostatnio zauważyłem, że często Internet przełącza mi się z 4G na EDGE i wtedy no to jest padaka. Ale czy to ma podstawy techniczne, że np. na obszarze gdzie jest sygnał 5G to już 4G w ogóle nie będzie działać i dlatego schodzi do EDGE? Bo przecież to niemożliwe, że mi celowo i nielegalnie włączają EDGE żeby mnie naciągnąć na nowy telefon, T-Mobile nigdy by czegoś takiego nie zrobił.

Czy mamy na sali eksperta? Jak to jest z tą modernizacją sieci i kompatybilnością wsteczną 4G?

#tmobile #oszukujo #kiciochpyta #technologia #elektronika #telefony #informatyka #telekomunikacja
  • 10
@ruum: mam już włączone, u mnie wygląda to tak:

Preferowany tryb sieci: LTE/3G/2G

Inne opcje:

3G/2G
2G

Tylko nie wiem co z tą sytuacją, że mi tak net laguje czasem i spada do EDGE w środku miasta. Tak czy siak wychodzi na to, że w #!$%@? tną i w chamski sposób próbują naciągnąć na nowy telefon. Bo stado ludzi odczyta ten SMS w ten sposób, że ich telefon zaraz przestanie działać.
@Lesny_Boruta: @thomeq: Tak, to brak VoLTE. A skąd te "spadki" do 2G/EDGE opisałem przed chwilą tutaj.

4G i 5G nie mają połączeń głosowych bez włączonego VoLTE.

@ruum: Dokładnie, niestety. Na domiar złego nie ma gwarancji, że każdy telefon obsługujący VoLTE zadziała z każdym operatorem.

#brakvolte