Wpis z mikrobloga

#cncboners #cnc #cncpraca

Jakich rękawic używacie do kontaktu z chłodziwem? Chodzi mi o coś „cokolwiek” precyzyjnego, ale jednak nie przepuszczającego chłodziwa.
Do tej pory używałem consorte 470 i są super precyzyjne ale niestety pare razy złapie się detal i mokre.
  • 7
@PanTokarz nie CNC, ale jak robię coś z olejami czy smarami to używam nitrylowe. Jak przy okazji jest za duże ryzyko przedarcia (cięższa praca) to zakładam zwykłe robocze dodatkowo, bo nitrylowe są dość delikatne.
No i totalnie szczelne więc nie nadają się raczej na kilka godzin noszenia.
@PanTokarz pierdziel te robote, szkoda zdrowia. Ja sprawdzalem kremy ochronne typu niewidzialna rekawica, nitrylowe rekawice, gumowe rekawice, lateksowe. W mniejszym stopniu, ale i tak dostawalem alergii od chlodziwa. I choc dolewalismy blasera, to co po tym, jak wymieniany byl raz na kilka lat. Takze, szczegolnie w lato, to bylo miejsce rozrastania bakterii. Jak masz czysta robote, to jeszcze moze przetrwasz. Ja czesto musialem rece moczyc w chlodziwie, by wyciagnac drobne detale, czy
@smutna_rzodkiewka wiory gniezdzily sie miedzy prowadnice i inne elementy ruchowe, w tym 'harmonijke'. Ponadto bhpowiec podkreslal, o mozliwosci uszkodzenia czesci ciala operatora i osob w przestrzeni obok, gdzie podczas przedmuchiwania wior moze niefortunnie wpasc komus do oka lub za kolnierz.