Wpis z mikrobloga

czy ktoś z was dorabia sobie na boku dostając wynagrodzenie za usługe z zagranicy? nie mam działalności, jak to wygląda jeśli nie odciągam z tego podatku i nie wystawiam żadnych faktur, a nie łączy mnie również żadna umowa prócz słownej? skarbówka sie #!$%@? predzej czy później, bo z tego co wiem, nie mają wglądu do paypalowskich historii przelewów, ale paypal ma chyba obowiązek zglosic mnie jesli dostaje regularne przelewy? z poczatku planowalem podpiąć revoluta pod konto paypal i tak sobie placic za np. zakupy, ale teraz nie wiem czy mam opłacać VATy za wykonane usługi dorabiając na boku po godzinach tylko dlatego że w tym #!$%@?łym kraju nie idzie wyżyć normalnie pracując #paypal #revolut
  • 3
@forgameskoi jaki VAT chcesz płacić skoro nie wystawiasz faktury. Ciekawie na jakiej podstawie oni ci płacą. Jak twoje dochody gdzieś wypłyną to będziesz miał do zapłaty 75% plus ewentualne należności.
@sberatel: jako freelancer w miesiacu moge zarobić, w 2023r. jakies 1700 zł +-, ale w tym tygodniu przekrocze te kwote stąd moje pytanie, czy powinienem podpisać umowe zlecenie/dzieło, np. poprzez useme. Zostałem edytorem wideo youtubera i tworzę 3x w tygodniu