Wpis z mikrobloga

@turbine: daleko do rutera? Jak blisko, to cokolwiek, nawet ledwo co wystające z gniazda USB da radę. Jak nieco dalej i/lub ściana po drodze, to lepiej z antenką.
Swego czasu używałem TP Link Archer T3U Plus, właśnie z antenką - mam łącze od Orange 300 Mbits i leciało na max (pobieranie 35+ MB/s).
@chciwykrasnolud: @JestemKrzysio na razie mam jakies bardzo stare urzadzenie kozumi k-1501u i chce je zmienic, bo podejrzewam ze nie odpowiada juz dzisiejszym standardom, a mam swiatlowod od tygodnia i wydaje mi sie ze nie korzystam w 100 proc z tego lacza.

Problem jest taki - router jest na 2. pietrze, lezy na podłodze, a muszę złapać zasięg na parterze. Mam nawet pociagniety 3 m. kabel usb pod sufit zeby miec jak
@turbine: u mnie ten TP Link działał na max łącza w odległości ~3.5 metra (w linii prostej) i jedna cienka ścianka działowa po drodze.
Jak musisz się "przebić" sygnałem przez dwa piętra to już mocno zależy z czego są sufity/podłogi - niemniej taki TP Link może być mało...
@turbine: Kartą na USB nie wykorzystasz w 100% łącza na światłowodzie. W ogóle po wifi będzie problem w rozsądnej cenie. Jeśli naprawdę potrzebujesz do czegoś takich prędkości to zainteresuj się inną technologią:

Tenda PH3 AV1000