Wpis z mikrobloga

WItam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem #xboxseriesx , jest to moja pierwsza konsola w życiu dostałem od żony na 26 urodziny...

Mam kilka pytań:
1. Czy mogę śmiało kupować gry używane i grać w nie online bez żadnego problemu, nie zablokują mi konta???
2. Czym się różni np. fifa 23 na #xboxone a na #xboxseriesx (oprócz różnicy w sklepie 50zł)
3. Czy kupowanie kluczy gier np z allegro są legalne, nie zablokują mi konta??
4. Gdzie najlepiej i najtaniej kupować gry, te promocje w microsoft store są całkiem ok?
5. Czy opłaca się mieć tego game passa? Jak to wygląda, płace abonament i te gry są przypisane na zawsze do mojego konta. Czy mogę kupić gamepassa na jeden miesiąc pościągać gry i przestać płacić a dalej będę mógł grać w te gry.
6. Czy jeśli mam gtaV na PC na steamie i powiąże konto z xboxem ( o ile się da bo nie wiem) To będę mógł grać na konsoli?

Ps. ogólnie jak możecie dać jakieś porady odnośnie xboxa byłbym wdzięczny, typu nie grać dłużej niż 2h bo sie spali, dokupić akumulatory do pada lub polećcie jakieś fajne gry
Z góry dzięki

#konsole #xboxseries #xboxgamepass #microsoft
  • 14
@Imiko97:
2. Dwie różne gry. Na XSX musisz mieć tę wersję.
3. Nie kupuj - to często jakieś konta wspólne i inne syfy
4. Najlepiej np. na gamivo. Kupujesz klucz na Argentyne czy inną Turcję i aktywujesz przez VPN.
5. Gry są dostępne wtedy jak masz abo. Czy się opłaca ciężko powiedzieć. Kup na próbę klucz za 4-5zł (znajdziesz na pepper) - czasami trzeba je też przez VPN aktywować.

Graj ile
@Imiko97
1. Pudełka możesz kupować i sprzedawać ile chcesz.
2. Silnikiem gry, grafiką.
3. Klucze spoko, dostępów do konta cudzego nie kupuj.
4. Allegro i inne key shopy, możesz nawet kupować z innych regionów i aktywować przez VPN - bana nie będzie.
5. W gry z GP możesz grać tak długo jak masz aktywny GP.

Graj ile chcesz, na początek aktywuj sobie GP za 4 zeta i pograj co tam lubisz.
4
@Dudek89:
dopisałem pkt 6
Te akumulatory z ikea śmiało moge podładowywać poprzez kabel co jest w padzie nic się nie stanie? wymienia się je jak juz poprostu słabo trzymają? można grać na kablu na padzie?
@Imiko97: Ja kupiłem ładowarkę Liitokala za 40zł i ładuje ;) a, że mam syna w wieku przedszkolno-zabawkowo-elektrycznym to mi się duża ilość akumulatorków przydaje więc mam z 20 xD
@Dudek89 @emptr
1. Akumulatorki mają 1,2 volta czyli razem 2,4, A zwykłe baterie 1,5v razem 3v... Normalnie będzie działać na tych aku z ikei ?

2. widziałem na allegro podstawę chłodzącą, jest sens ją kupować jak będę grać max 2h?

3. To te usb-c jest tylko po to żeby grać na kablu nie da sie od razu ładować baterii?

4. Widziałem słuchawke z mikro na minijack do pada, wtedy tylko słysze ludzi
6. Aktywacja gier przez VPN normalnie na komputerze robie? Zmieniam VPN np na argentyne, loguje sie przez kompa na konto microsoft, aktywuje klucz i wszystko gra?
@Imiko97:
1. bez różnicy, wszystkie aku AA są 1,2 V
2. bez sensu, klocek ma wystarczająco dobre chłodzenie i długie posiedzenia mu nie straszne, tylko nie trzymaj gdzieś w zakurzonym miejscu.
3. tak
4. nie wiem, ale chyba tak, polecam xbox wireless headset.
5. tam się chyba klawiaturkę podłącza
6. tak jest i śmiaga, normalnie z polskim językiem (jak dostępny)