Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie karty graficznej.
Niestety szukam karty tylko do budżetu 600zł. Używki przejrzałem całe olx i do tej ceny między wszystkim co się pojawia najlepszy wybór to wg mnie
-Radeon RX 590 Fatboy z 8GB pamięci DDR5,

ale zdarza się czasem oferta
-Radeona RX 5500xt lub 5600xt 6GB DDR6 w granicach wyznaczonej ceny..

co jest lepiej wybrać? starszą kartę, ale z 256bit szynę czy nowszą, ale 128bit?

zaznaczę, że mam płytę główną, która obsługuje pcie16 v4.0

Chyba, że ktoś ma jakiś lepszy pomysł. Podzielcie się wiedzą jeśli nie macie nic lepszego do roboty, będę wdzięczny za każdą opinie i sensowny komentarz.

#kartygraficzne #kartagraficzna
  • 5
@Shetland: 1660 S/Ti znajdziesz koło 600zł z jakąś gwarancją jeszcze. Koło 800zł 2060 też z gwarancją, albo 5700 XT bez.
Tylko żeby złapać te lepsze oferty w swoim mieście trzeba często sprawdzać nowe ogłoszenia i polować 2-4 tygodnie.

W USA ceny budżetowych kart lecą ostatnio na pysk, ale do nas jeszcze te obniżki nie dotarły. Nvidia i AMD będą za chwilę wydawać budżetowe modele nowej generacji. Bank który obsługiwał korpo z
@GhostTrick konkretna wiedza. Dzięki.

a ten gtx 1660 to na versusie wypada gorzej od tego fatboya.

Nie spieszy mi się aż tak, ale jadę na starej r9 i już mnie trochę zaczyna szczypać ta karta. Wiem, że tysięcy złotych nie wydam na kartę, bo rynek trochę powaliło w ostatnich czasach, a skoro w FHD wymienione karty nadal dają radę to małym kosztem upgrade'owałbym skrzynkę i git