Wpis z mikrobloga

Mircy chciałbym wrócić do robienia zdjęć.
Kiedyś miałem Canona 20D z przyzwoitą używaną szklarnią, teraz myślę czy iść w coś stylu 2000D czy kupić jakieś używane 40D czy coś podobnego.
Brać nowe czy używane?
Co sądzicie np o takim secie?

https://www.olx.pl/d/oferta/canon-40d-sigma-17-50-12-8-plecak-akumulatory-obiektywy-m42-CID99-IDRCpKX.html
Albo czymkolwiek innym Canona do 1500 zł?
Nie wiem czy da się teraz inaczej wklejać linki xD
Chciałbym wrócić do dawnego hobby które dawało mi kiedyś ogrom frajdy
#fotografia #foto #canon #zdjecia #foto #aparat
  • 10
@Hugenot111: Nie wiem czego oczekujesz, ale o ile obiektyw w tym aparacie jest całkiem to aparat to taki trochę zabytek obczaj Sony a6000 to nic nowego ale zmieści się budżecie, lustrzanki dziś mają mało sensu. Do tego możesz pobawić się manualnymi szkłami dużo łatwiej.
@Hugenot111: teraz to sens ma tylko i wyłącznie bezlusterkowiec - największą szklarnię ze swoim bagnetem bez adapterów ma obecnie Sony. Jeżeli APSC ci starcza to A6000 w górę.

Brać nowe czy używane?


Na sensowną nówkę z jakimś szkłem albo dwoma to trzeba teraz lekko 1000-1200€ liczyć. Systemów jest dużo - Olympus, Fuji, Sony, ostatnio nawet Nikon i Canon coś ciekawego wypuścili w APSC, ale wszystko kwestia budżetu. Micro 4/3 to też
@Hugenot111 2000D będzie tylko powodem frustracji. trochę poćwiczysz, ale przeciętny telefon zrobi znacznie lepsze zdjęcia i lepiej poradzi sobie w różnych warunkach. Nowy 2000D kosztuje ok 2-2,5k. Wiem, że trzeba dołożyć, ale z Canona szedłbym w kierunku używanego RP, można znaleźć za 3k. Jeśli masz szkarnię, to przejściówka będzie ostatnim kosztem na jakiś czas :)
@Misieq84 @Karbon315 Nigdy tak naprawdę nie miałem styczności z bezlusterkowcem i w tym temacie zatrzymałem się w ich fazie wejścia na rynek xD
Sony wydaje się bardzo rozsądne, szczególnie AF robi wrażenie, w moim przypadku będzie pewnie sporo zdjęć zwierząt więc się przyda.
Mały rozmiar też byłby fajny żeby włożyć do plecaka na wyjazdach czy rowerze.
Oczywiście zastosowanie czysto amatorskie.
Kurde, sympatyczne te bezlusterkowce xD
@Hugenot111: AF Sony robi wrażenie ale pytanie czy robi je też w a6000. Bo jednak nie jest to najnowszy sprzęt i czytałem różne opinie. Szczególnie jak chcesz robić zdjęcia zwierząt to może być tak, że jednak starsze lustro z wyższej półki będzie celniejsze od starszego entry-level bezlusterkowca.
@Karbon315 Teoretycznie AF w 6100 jest dość chwalony w recenzjach, prawda pewnie wyjdzie już po zakupie xD
ale głównie chyba rozwiązaniem problemu będzie zwiększenie budżetu do jakiś 3k zł żeby mieć jakiś przyjemny start
@Hugenot111: no A6100 to już nawet daje radę z AF

Szczególnie jak chcesz robić zdjęcia zwierząt to może być tak, że jednak starsze lustro z wyższej półki będzie celniejsze od starszego entry-level bezlusterkowca.


@Karbon315: no pod warunkiem, że masz też do tego odpowiednie szkło, szkła firm trzecich na lustrach często miały problemy z back/front focus. W bezlustrach ten problem jest praktycznie wyeliminowany, a do tego naprawdę nieźle śledzą obiekty.

@
@matelusz: no też słyszałem, że EFki działają lepiej niż na lustrach, ale jak nie masz dużej szklarni to IMO Canon to teraz najgorszy wybór z FF xD