Wpis z mikrobloga

@AZ-5: pewnie patrzyłbym jak na magika. Potrzebuje naprawić sonie Android Auto i niestety tutorial mnie przerósł.
Niby wszystko można zrobić w 5 krokach. Ja odpadam już na 1, a co więcej w każdym kolejnym tutorialu pokonywał mnie jeden z pierwszych kroków :D
@norbert1988: żeby działał Busybox (bo pewnie docelowo ma nim Ci zależy) musisz mieć root. Żeby mieć root musisz zainstalować Magisk :) PODOBNO root można wykonać już w samym Magisk Managerze - należy spatchować boot.img a potem tak przygotowany plik wgrać do telefonu z poziomu komputera dzięki komendom fastboot (piszę podobno, bo ja tej metody nigdy nie próbowałem, zawsze robiłem to nieco okrężną drogą zdejmując blokadę bootloader, a opcja z Magiskiem o
@norbert1988: no przyznaję że to nie jest zadanie na trzy minuty, ale robiąc całą robotę krok po kroku finalnie wszystko jest do ogarnięcia.

Edit: zaraz chyba spróbuję przetestować metodę z patchowaniem na telefonie różowej
@norbert1988: zanim pójdziesz dalej poszukaj w ustawieniach OEM unlock o którym wspominał @cysiekw oraz dodatkowo włącz debugowanie USB w opcjach programistycznych (to takie dodatkowe menu w ustawieniach, aktywuje się je w większości telefonów poprzez wielokrotne naciskanie na numer kompilacji w sekcji "o telefonie")
@AZ-5: jeśli masz wszystko w ustawieniach zaznaczone, jeżeli zrobiłeś w magisku to co chcieli z plikiem boot.img, to teraz zostało Ci jedynie stworzyć na kompie środowisko do adb i fastboot, o ile jeszcze tego nie masz, a potem już tylko dwie komendy (a na upartego jedna) i po krzyku
@AZ-5: okeej...
po co mi bootloader - nie wiem, gdybym wiedział co robię byłoby prościej.
środowisko adb i fastboot - o właśnie tu się zawiesiłem nie wiem co instalować i gdzie i jak.
odblokowanie obu rzeczy w deweloperskim modzie - chyba jednak nie, ten status dewelopera odblokowalem ale później nie widziałem żadnej opcji do odkliknięcia /zaznaczenia.
dlaczego chcesz odblokować bootloader? Metoda z Magiskiem tego nie wymaga (a przynajmniej pierwsze słyszę, jeśli przeoczyłem to mnie popraw)


@AZ-5: no to ja siedzę w andku od wersji 2 i pierwsze słyszę żeby się dało podmienić spatchowany boot bez oem unlock