Wpis z mikrobloga

Z czego ja w ogóle zdałem sobie właśnie sprawę ()

Obczajcie taki Orlen. Największa firma w Polsce, żadna inna nie po podjazdu. Utrzymuje pół Polski, oczko w głowie rządu i skarbu państwa. Wyobrażacie sobie gospodarkę jakby były tutaj 2 albo 3 takie Orleny.

To teraz weźmy Niemcy. W Niemczech jest 28 (słownie: dwadzieścia osiem) firm które generują większy (!) przychód niż Orlen.

Niech mi ktoś jeszcze powie, że mamy potężną gospodarkę albo że zachód nam czegokolwiek zazdrości.



Wstawiłbym mocniejszy mem, ale boje się że usuną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #gospodarka
Pobierz Benzen - Z czego ja w ogóle zdałem sobie właśnie sprawę (・へ・)

Obczajcie taki Orlen. ...
źródło: meme
  • 3
Niech mi ktoś jeszcze powie, że mamy potężną gospodarkę albo że zachód nam czegokolwiek zazdrości.


@Benzen: już pomijając tępą propaganda z tvpis to tak, na tle europy nasza gospodarka nie jest najbiedniejsza, taka rumunia, słowenia itp
Czasem trzeba docenić że nie żyjeny w kraju 3 świata
@Benzen: @grand_khavatari Chłopy, pamiętajcie o liczbie ludności. Zarówno Niemcy mają 2x więcej mieszkańców niż my (pomijając dużo wyższe PKB ma głowę), ale tak samo my jesteśmy 2x liczniejsi niż Rumunia i 20x niż przywołana Słowenia.

Same przychody jeszcze nie przesądzają sprawy. Ale czarowanie się że jesteśmy obiektem zazdrości/strachu ze strony Niemiec no to są niezłe urojenia TVP xd