Wpis z mikrobloga

#mandat #meldunek
Mireczki i Grażynki, chciałem się na początek przywitać, gdyż jak widać mam tu konto od niedawna (choć lurkuję od lat).
Jeśli mam meldunek stały pod jednym adresem, i wyrobię sobie meldunek czasowy pod innym, to na który będą przychodzić mandaty z fotoradarów? (To w zasadzie mój jedyny powód zabawy w to meldowanie się...).

Czy w ogóle jest sens meldować się gdzieś na pobyt czasowy? Jeśli chcę w nowym miejscu miejscu spędzić kilka-kilkanaście miesięcy (nie wiem dokładnie ile), a potem przeprowadzić się z powrotem, to czy nie łatwiej załatwiać wszystko meldunkami na pobyt stały? Zachodu jest tyle samo (czyli niedużo, wszystko do załatwienia w internetach), a dwa miejsca zameldowania (stałe i czasowe) naraz mi chyba niepotrzebne.
Pzdr
  • 2
  • Odpowiedz
@Barabarz przychodzić będzie na stary, ale możesz sobie chyba na poczcie wykupić usługę, że Ci listy przekierują na właściwy adres albo nawet i zeskanują. A z meldunkami jest sporo zabawy i ja bym sobie dał z tym siana.
  • Odpowiedz
  • 0
Czyli na adres zameldowania na stałe będą przychodzić urzędowe papiery, a adres tymczasowy to będę miał tak dla picu? Rozumiem, dzięki za odpowiedź.

Z mojego doświadczenia wynika, że meldunek przebiega szybko i bezproblemowo. Skan odpowiednich dokumentów, kilka kliknięć w profilu zaufanym i w ciągu paru dni jest odpowiedź, że załatwione.
  • Odpowiedz