Wpis z mikrobloga

Yamaha MT czy YZF 125cc

Sezon idzie i szukam jakieś 125cc na drobne Niedzielne przejażdżki.
Miałem YZF i świetny motocykl zero awarii jak na 125cc przyśpiesza całkiem nieźle tylko po godzinnej trasie nie czułem pleców (190cm wzrostu here)

Teraz pytanie czy kupić ponownie YZF czy lepiej MT? będzie wygodniejsza dla wysokich osób? jak z awaryjnością?

#motocykl #motocykle

Który

  • MT 84.8% (28)
  • YZF 15.2% (5)

Oddanych głosów: 33

  • 18
@lyman11: MT a YZF czy tam R125 to niebo a ziemia. Na korzyść MT jeśli chodzi o komfort jazdy. Żona ma taki (R125), ja przy 187 cm raz na niego wsiadłem... nie umiem na tym jeździć :) Zrobiłem parę kilometrów i przecież to wszytko napierdziela, od rąk po plecy ;)Więc nie wiem jak Tobie się na takim kurduplu komfortowo jeździ ;)
@lyman11 napisałeś że miałeś yzf i Cię plecy bolały. na zlocie dosiadalem r125 jak i mtka i jak dla mnie różnica diametralna. zresztą gość co ma yzf mówił, że po 100 km pleców nie czuję, a typ mojego wzrostu (175). pytanie czy Mt nie będzie za mała dla Ciebie, prawda jest taka, że na każdej 125 będziesz wyglądał jak na psie, jest kilka większych modeli (wiadro, shadow, dragstar) ale ceny kosmiczne i
(190cm wzrostu here)


@lyman11: To tak na prawdę różnica sprowadza siedo gustów wizualnych. Nie oszukuj się, większośc 125 będzie dla Ciebie po prostu za mała. Może poza Varadero, które ma #!$%@? ceny, ale i tak pierwsze trzeba by się przymierzyć i porównać. Kanapy w 125 to ogólnie brak fajerwerków, bo to głównie projektowane z myślą o jeździe miejskiej. Chyba, że sobie dasz do obszycia pod siebie.
@lyman11 posiadam mt125 z 2020, 182cm wzrostu. Uwazam, ze pozycja gornej czesci ciala jest wysmienita, za to gorzej z nogami. Kanapa robi sie nieprzyjemna po okolo 1.5h jazdy ( twarda ). Nogi sa bardzo zgiete i chcialoby sie je czasem rozprostowac ale przeszkadza w tym bak i nie za duzo miejsca na kolana. Kanapa tez jest dosc wysoko w tym modelu i ja nie siegam dwoma stopami naraz do ziemi. Albo jedna
@Szpakk: z nogami nie wiele lepiej było w yzf. ale patrzyłem porównania na YT to na MT siedzisz prawie prosto a na YZF każdy jechał złożony więc po samych filmikach można stwierdzić ze pozycja lepsza na MT
@lyman11: no jak po godzinie Ci plecy pękają to nie wiem. Ile masz lat? Jak tak będziesz jeździł i dobijesz do 35, to Cię poskłada tak, że z łóżka nie wstaniesz xD
Ale z dwóch to mt.