Wpis z mikrobloga

Istnieje jakaś przystępna cenowo możliwość bezprzewodowego przesyłania sygnału HDMI?

Potrzebuję bezprzewodowo stworzyć sobie dodatkowy obszar roboczy na telewizorze bez użycia kabla i kombinuję w ten sposób:

Emulator HDMI wpięty w MacBooka i screen mirrororing na Chromecasta 3. Jeszcze nie sprawdzałem, ale zanim kupię zabawki chciałbym dopytać kogoś kto strumieniuje w ten sposób – duży jest lag? Wystąpi rozsynchronizowanie audio z głośników komputerowych w stosunku do przesyłanego obrazu na telewizor?
#video #wideo #komputery #screenmirroring #apple #chromecast #technologia #pcmasterrace #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@marshall90s: Jeśli Ci się uda dorwać jakieś RPi w przystępnej cenie: https://github.com/FD-/RPiPlay
Używałem z TV który ma wbudowany airplay i lag jest niezauważalny, jakość obrazu bardzo dobra, żadnego desynca. Przez RPi nie próbowałem ale nie powinno być źle jeśli masz dobre wifi.
  • Odpowiedz
@marshall90s: Po wybudzeniu maca potrzebował około pół minuty na znalezienie ATV w zakładce klonowania ekranu. Lagów przy ruszaniu kursorem i przewijaniu stron nie zauważyłem. Teraz odpalając film na YT w oknie przeglądarki też nie było laga.
  • Odpowiedz