Wpis z mikrobloga

Mam pytanie jak redukować biegi na egzaminie. Załóżmy że jedziemy na piątym biegu i musimy się zatrzymać. Więc hamujemy i pytanie jak redukować
1) redukować po kolei 5-4-3-2 i zatrzymanie
1) mogę redukować z pominięciem np. z 5 na 4 a potem z 4 na 2 i zatrzymanie
Wiem że nie można jeździć na luzie, na wysokim biegu też nie powinno się raczej zatrzymywać. Ale czy egzaminator zwraca uwagę na to w jaki sposób redukujemy biegi? Czy można redukować np. z 4 na 2, (oczywiście po odpowiednim zmniejszeniu prędkości) czy lepiej na egzaminie robić to po kolei?
#prawojazdy #naukajazdy
  • 4
@Averoeees: te ich hamowanie silnikiem na egzaminie to jest #!$%@? warte, ja to jak miałem się zatrzymać to hamowałem do niskiej prędkości na czwórce, zrzucałem na dwójkę i już po kompletnym zatrzymaniu na jedynkę albo na luz, egzaminator w ogóle na to nie zwracał uwagi, chyba mu wystarczało, że przy hamowaniu macham lewarem.
@Averoeees jak chcesz się zatrzymać, to lewą nogą wciśnij sprzęgło, a prawa naciśnij na hamulec. ( ͡º ͜ʖ͡º)
a jak już chcesz redukować, to wszystko zależy od prędkości i obrotów ale ja zazwyczaj redukuje po kolei
@Averoeees: nie wiem co uważa egzaminator. Ale na luzie normalnie można jeździć nic w tym złego.
Ja redukuje biegi od ostatniego do 2, potem luz i hamulec. Na jedynkę nie wrzucam bo niepotrzebnie szarpie.

Kiedys w UK instruktor kazał mi jak np jechalem na 4 po prostu puścić gaz i tuż przed zatrzymaniem luz ale po pierwsze hamowanie nie jest efektywne, po drugie obciąża skrzynię i sprzeglo a po drugie jak