Wpis z mikrobloga

Jakiego kleju/kotwy chemicznej użyć do zamontowania ogranicznika w kostce brukowej? Wydaje mi się, że wystarczy gwintowany pręt (bo tak było, tylko została uszkodzona, to te pręty wcale nie były grube) i wpuszczenie jakiegoś specyfiku, tylko jakiego? Pierwsze z brzegu co widzę to CCH PESF lub Arvex TB24CPS300
Jedyne "obciążenie" to oparcie się bramy dwuskrzydłowej po zamknięciu. Nigdy czymś takim nie robiłem dlatego pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#brama #majsterkowanie #pytaniedoeksperta #narzedzia
  • 6
@strikingsurface: I tylko na to zwracać uwagę? Generalnie mogę trochę poczekać i zrobić to w dodatnich temperaturach.

@mojnicknawykopie Jest beton w linii jak brama jak również nad tym jest kolejny beton od kostki brukowej. Ale podejrzewam, że ta co jest teraz to była po prostu tylko w kostce robiona bo nie są to grube pręty i na pewno głęboko nie wiercili. W sumie jest to gruba kostka (nie taka ozdobna a
@Mikseth: obstawiam, że znaczących różnic nie będzie. Z drugiej strony nie jest to jakieś drogie i nawet jak kupisz produkt niby premium od fischera, to zapłacisz 50pln.
Ja teściowej na zewnątrz mocowałem pręt gwintowany w suficie koelnerem za 17pln i się 3 lata już bezproblemowo trzyma pod obciążeniem.
@strikingsurface: Okej, dzięki.
Czyli robię otwór trochę większy niż pręt, oczyszczam, uzupełniam tym klejem i wkładam pręt, tyle? Głupie pytanie ale ja w życiu czymś takim nie robiłem, zawsze na kołkach wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mikseth: dokładnie. Robisz otwór, wciskasz kotwę i wkładasz pręt.
Ja to radzę jeszcze obficie okleic kostkę i pręt powyżej poziomu gruntu taśmą maskującą, bo jak kotwę wyleje to potem możesz mieć problem z doczyszczeniem.
Dodatkowo sds 12 robi odpowiednią dziurkę w betonie dla pręta gwintowanego 12 - nie wiem jak będzie w kostce, ale przypuszczam, że podobnie, więc nie wierć od razu 14-ką, jak masz pręt 12.