Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina Największym absurdem tej całej sytuacji jest to, że 70letni dziad, który i tak długo już nie pozyje, wysyła setki tysięcy mlodych chłopów, przed którymi jeszcze całe życie, po prostu żeby sobie bezsensownie zginęli. Do tego jeszcze ich rękami morduje tysiące młodych chłopaków z Ukrainy. A ludność cywilna obu narodów przelewa oceany łez, z powodu ambicji jakiegoś dziada. XXI wiek? Sorry, dla mnie jest to zewzwierzecenie i dzikość, wykraczająca dalece poza barbarzyństwo najokrutniejszych plemion pierwotnych. Chyba nawet w najciemniejszych wiekach nie było zbliżonego absurdu, do tego jaki zaczął się od XX wieku(Stalin, Hitler i cała reszta zbrodniarzy).
  • 24
  • Odpowiedz
A ludność cywilna obu narodów przelewa oceany łez


@PoteznyTomaszek: Spora część ludności cywilnej jednego z tych narodów przelewa łzy, ale tylko dlatego, że miała być szybka zwycięska wojenka, a jest zanurzenie w bagno po szyję.
  • Odpowiedz
  • 177
@PoteznyTomaszek: pracuję z kacapami i to są ludzie zarabiający po 15k+ w Polsce często też mający tu żony i dzieci - nie znam żadnego ruskiego śmierdziela który by był przeciwko wojnie - ŻADNEGO. To nie są jakieś watniki tylko programiści, specjaliści od ML i AI - zawsze jest NU KANIECZNO i putin Bóg Imperator.
  • Odpowiedz
pracuję z kacapami i to są ludzie zarabiający po 15k+ w Polsce często też mający tu żony i dzieci - nie znam żadnego ruskiego śmierdziela który by był przeciwko wojnie - ŻADNEGO. To nie są jakieś watniki tylko programiści, specjaliści od ML i AI - zawsze jest NU KANIECZNO i putin Bóg Imperator.


@pablum: a ja znam jednego Rosjanina który mieszkał w Moskwie i mówi że wśród jego znajmych nie ma
  • Odpowiedz
@alfaiomega1: zabawne - a ja mam ruskich z Czelabińska, Rostowa, Smoleńska, Koniga, Bałtyjska i innych dziur których nie mogę spamiętać (a pamiętam tylko przez memy i śmieszne historyjki) i wszyscy jak jeden mąż kochają putina - oddaliby życie za niego oraz wielką pidaraszkę (najlepiej zdalnie jako operator dronów). Jeśli w Moskwie nie popierają putlera to czemu jak Panowie Ukraińcy nie zrobią Majdanu i nie wygonią krasnoluda bunkrowego jak Ukraińcy Janukowycza? Bo
  • Odpowiedz
Największym absurdem tej całej sytuacji jest to, że 70letni dziad, który i tak długo już nie pozyje, wysyła setki tysięcy mlodych chłopów,


@PoteznyTomaszek: Orwell...

Jedną z najstraszniejszych cech wojny jest to, że cała propaganda wojenna, wszystkie krzyki, kłamstwa i nienawiść pochodzą niezmiennie od ludzi, którzy nie walczą.


Hołd dla Katalonii
  • Odpowiedz
Ruskie popierają wojnę także to nie tak że 70 letni dziad :)


@grett: popierają bo ten naród ma prany mózg od pokoleń. Z nami byłoby to samo w tych warunkach, to nie jest jakiś inny gatunek zwierząt.
  • Odpowiedz
@pablum: pracuję z p0lakami i to są ludzie zarabiający po 15k+ w Niemczech często też mający tu żony i dzieci - nie znam żadnego polskiego śmierdziela który by był przeciwko bandyckiemu rządowi pisowskiemu - ŻADNEGO. To nie są jakieś watniki tylko programiści, specjaliści od ML i AI - zawsze jest Duda król i Kaczafi Bóg Imperator.
  • Odpowiedz
  • 1
@PoteznyTomaszek
milionów Rosjan z WW2 nie pamiętasz, Niemców również. A nazwiska Stalin i Hitler tak.
o ile Niemcy jeszcze kumają, że Hitler był zły, to wśród Rosjan panuje przekonanie, że Stalin to wspaniały człowiek.

Putin ma na oko 200 miliardów i nie zabierze do grobu. A w pamięć przez te wojnę zapadnie na setki lat.
  • Odpowiedz
@PoteznyTomaszek: ta tak samo jak hitler był jedynym odpowiedzialnym za 2 wś i holokaust xd. Nie idzie się na wojnę jeżeli opinia publiczna, szlachta, czy inni włodarze i osoby mające wpływ na sytuację w kraju tego nie chcą. Bo to strzał w kolano.

Pierwszy przykład z brzegu to wojna w wietnamie, przez opinię publiczną usa poniosło porażkę.
  • Odpowiedz