Wpis z mikrobloga

#hogwartslegacy #ps5 #xbox #konsole
Siema, chciałbym po raz pierwszy od kilku lat zagrać w grę tj. w Hogwarts Legacy. Nie posiadam jednak sprzętu i tu pojawia się moje pytanie. Nie chcę specjalnie bawić sie w składanie pceta, a niezbyt się znam na konsolach: która z nich będzie najlepsza?
Czy granie na niższej rozdziałce i z mniejszymi fpsami na s-series jest wystarczająco komfortowe?
Jeżeli już celować w którąś z droższych konsol to którą?
Jeżeli to pomocne to zamierzam grać na monitorze 2k, 165Hz
  • 9
  • Odpowiedz
@arghhh :

Na Series S również będzie 60fps, po prostu w niższej rozdzielczości niż na Series X czy PS5.

Jeśli chcesz kupić konsolę tylko dla tej jednej gry to moim zdaniem zastanów się nad Series S za tysiaka - mocno wątpię, żeby Hogwarts Legacy to była gra dla której warto kupić konsolę za 2,5/3k.
  • Odpowiedz
@arghhh: a masz zamiar grać w coś więcej? Bo jeśli planujesz przejść hogwart legacy i sprzedać to kup taka na której jak najmniej stracisz. Po drugie poczekaj z zakupem na recenzje i opinie graczy, bo póki co to trochę kot w worku i gra może okazać się słaba, zbugowana lub źle działać na np xss.
  • Odpowiedz
@arghhh: Hajp jest ogromny na tę grę, a może okazać się niewypałem. Poczekaj na pierwsze oceny. Jeżeli nie zamierzasz grać w inne gry to spokojnie do przejścia samego Hogwarts Legacy wystarczy Ci Xbox Series S za około 1100-1200 zł.
  • Odpowiedz
@arghhh: Jak chcesz konsolę tylko dla 1 gry to kup używkę i sprzedasz bez straty. Na kompie praktycznie zawsze stracisz. Poczytaj czy będzie wsparcie dla klawiatury i myszki. Obecnie tak ogrywam drugi raz CP2077 (wcześniej preorder zwróciłem na GoG-u, ale jest lepiej) i na spokojnie klawiatura i myszka śmiga. Prawdopodobnie po przejściu może coś tam pogram i konsolę sprzedam w tej cenie w jakiej kupiłem. Na kompie praktycznie zawsze stracisz. Chyba,
  • Odpowiedz