Wpis z mikrobloga

Wykop X changelog, wersja 2.4!
Wierzcie lub nie, ale dodatek Wykop X powstał 13 dni temu i dzisiaj ma już ponad 100 funkcji zmiany Wykopu!

Dla niewtajemniczonych: dodajesz w przeglądarce ten styl oraz ten skrypt i Twój wykop przechodzi metamorfozę. Na kompie, albo na smartfonie.
To tylko kilka prostych kroków - opisane tutaj: https://github.com/wykopx/WykopX/wiki

Po zainstalowaniu należy włączyć opcję:
⭐Tak, mam zainstalow­any "WYKOP ❎"

TL;DR Dużo zmian. Liczba obserwujących tagi. Plusy z Wkopu 1.0. Warto zainstalować ten skrypt . Firefox działa. Najnowsze funkcje oznaczone gwiazdką ⭐
Nie chcesz czytać to chociaż obejrzyj te dwa, krótkie filmiki w komentarzu - zobaczysz co nowego :)

Sporo innych poprawek, ale i tak nikt tego nie będzie czytał, więc po prostu:
Jeśli widzisz wartość, zostaw plusa, napisz komentarz i obserwuj tag #wykopwnowymstylu

PODPOWIEDZI TAGÓW POKAZUJĄ LICZBĘ OBSERWUJĄCYCH
⭐❎Edytor: pokazuj liczbę obserwujących ­tagi
Odezwał się do mnie @xXdeepfriedXx który zrobił rewelacyjny, prosty i skuteczny skrypt, który sprawdza w Wykop API v3 ile osób obserwuje dany tag i dodaje to do podpowiedzi podczas wpisywania #... Dogadaliśmy się i jego skrypt jest teraz częścią skryptu Wykop ✅.
Dodałem trochę HTML-a i wyszło coś, wydaje mi się całkiem przyjemnego dla oka i funkcjonalnego.

Oprócz nazwy taga mamy liczbę osób i kolorowy wskaźnik, po którym od razu widzimy czy dany tag jest popularny
(poglądowe video)

Podziękujcie proszę @xXdeepfriedXx w komentarzu, bo to jest naprawdę rewelacja. Ja bardzo dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PLUSY DODATNIE, PLUSY UJEMNE (video poglądowe)
Nowy wygląd + i -- jakoś do mnie trafił.
Wiemy od Lecha Wałęsy Dd, że plusowanie i minusowanie na wykopie to podstawa DE-MO-KRA-CJI.
Chciałem zrobić, żeby wyglądały dokładnie tak jak na Wykopie 1.0.

Przesiedziałem całą noc grzebiąc po zrzutach ekranu starego wykopu w artykułach typu dobreprogramy:
[ przejęcie tysięcy kont ] [ wykop notuje spadki ], [ wykop zalewany treściami pedofilskimi oraz grzebiąc w archiwach WaybackMachine sprzed lat [ Ama z Korwinem ]

Wycinałem, zoomowałem, sprawdzałem pojedyncze piksele. Analizowałem źródło strony. I jeszcze musiałem się przebijać przez nowy kod HTML plusowania i minusowania, który jest powalony! Niby proste zadanie - ustaw tu zielone, tu czerwone, walnij kwadrat, gotowe. Ale nie. Bite 6 godzin spędziłem nad dopracowywaniem szczegółów tego g...wna.
Ale udało się. Jest opcja "Styl plusów i minusów", w której możecie wybrać:
- Styl Wykop 1.0
- Styl Wykop 2.0 (czyli standardowy)
- Styl Wykop 2.0 ale bez zaokrąglonych rogów
- Plusy i minusy w kształcie kół/okręgów

Sprawdźcie, które Wam się podobają.

POWIADOMIENIA Z TAGÓW
❎Powiadomie­nia: wyświetl liczbę
Skrypt Wykop ✅ zlicza również ile mamy nieprzeczytanych powiadomień (wiadomości, wołania, tagi) i pokazuje ich liczbę, zamiast tej paskudnej wykopowej okrągłej ikonki.

Jest też opcja, żeby po przejściu na wykop.pl/powiadomienia/ przeczytane powiadomienia były ukrywane.

GÓRNA BELKA
⭐❎Belka: pokaż przycisk + (dodaj wpis na Mirko)
⭐❎Belka: pokaż przycisk + (dodaj Znalezisko­)
⭐❎Belka: pokaż przycisk "Hity"
⭐❎Belka: pokaż przycisk "Mój Wykop"
W tych opcjach skrypt Wykop ✅ dodaje przyciski - chyba nie trzeba tłumaczyć.

No i wyświetlanie dokładnie tych samych kolorów, czcionek i wyglądu górnej belki ze starego wykopu w opcji:
⭐Belka: styl klasyczneg­o Wykopu 1.0

- Edytor odpowiedzi dostosowuje wysokość do długości tekstu`
Podczas pisania dłuższego tekstu (wpis / komentarz) okienko edytora powiększało się ale tylko do pewnego momentu. Było zbyt niskie i trudno się w nim pisało. Od teraz im więcej napiszesz, tym większe ono będzie. Miejsca nie zabraknie.

FIREFOX
Naprawiłem. Działa. Wołam wszystkich, którzy od kilku dni zasypywali mnie informacjami, że Firefox ma jakiś problem i nie da się zainstalować Wykop X. Problemem nie były czarne listy, tak jak niektórzy sądzili. Ba, problemem nawet nie był KOD, który zmienia wygląd Wykopu. Problem leżał w kilku zbędnych komentarzach, które wystarczyło przesunąć o kilka linijek dalej. Tak więc myślałem, że będę musiał przenosić funkcjonalność czarnych list do osobnego moda, a jednak obyło się bez wycięcia nawet jednej linijki kodu :)
Dzięki wszystkim za motywację, gdybyście nie spamowali tymi screenami błędów to pewnie nie chciałoby mi się tego przeanalizować przez trzy tygodnie. @mietek79, @mjr_bien, @look997, @Retano, @pablo_see, @jozef-ziutek-nowak, @meetom, @Promozet1

Reszta zmian w wersji 2.4.0 opisana tutaj:
https://github.com/wykopx/WykopX/wiki/Changelog#240

Instrukcja instalacji Wykop X w przeglądarce na komputerze
Instrukcja instalacji Wykop X na Androidzie

#wykopchangelog #wykopthebeststyle #wykop #nowywykop #lechwalesacontent #heheszki #wykopmobilny #ciekawostki #technologia #programowanie
SebastianDosiadlgo - Wykop X changelog, wersja 2.4!
Wierzcie lub nie, ale dodatek Wyk...
  • 69