Wpis z mikrobloga

@korin_: nie rozumiem zasady działania wyrazu perk. Raz w miesiacu za zakupy dostajesz 10 euro w plutus, a pozostale zakupy w tym miesiacu cashback od pelnej kwoty?
Oferta wydaje sie byc logiczna i legitna. Ale skierowana raczej do osób prowadzacych biznes, w ktorym ktorys z wymienionych perkow, jest partnerem handlowym.
Mi by wyszlo moze z 500zl rocznie :P
  • 0
@Fangu: no to 500zl rocznie dodatkowo to mało?

Myślę, że perki są od parterów biznesowych z plutusem. A działa to tak, że jak aktywujesz perk Lidl to idziesz do Lidla kupujesz coś za 10euro i dostajesz 10euro w tokenie. Jak kupisz coś za więcej to dostaniesz powyżej 10euro regularny cashback.

ale przy drugich zakupach tego samego miesiąca perk już nie da Ci bonusu (dopiero w kolejnym miesiącu). Ale regularny cashback i
  • 0
@Fangu: a no i nie koniecznie 10euro bo możesz wybrać inne perki jak np Spotify. Wtedy masz mniej niż 10euro zwrotu bo Spotify kosztuje mniej.

Jak w Lidlu pierwsze zakupy zrobisz za mniej niż 10euro to też dostaniesz mniej - więc trzeba pamiętać o tej pierwszej transakcji, żeby na maxa wykorzystać bonus.
  • 0
@Voltix: jest to tam opisane to ryzyko na stronie. Przy revoult jednak jest to 0.5% które można sobie skompensować cashbackiem z innych stron. Jeśli chodzi o wymianę walut to zakładam, że raz się na tym zarobi raz się straci i efektywnie powinno to być 0.5%
  • 0
@Voltix: tak, ująłem to w opisie, żeby doładowywać kartę Plutus w ciągu tygodnia. A co do weekendowych wymian euro na zlotowki to nie zauważyłem przynajmniej w Plutusie teraz dodatkowych oplat. pamiętaj, że oprócz 3% jest jeszcze perk który na pewno kompensuje problemy z przewalutowaniem.

Będę testować to jeszcze z curve które pozwala wycofać transakcję. Nie wiem jak działa to z przewalutowaniem ale brzmi jak dobre rozwiązanie. być może płatność kartą w
  • 0
@Voltix: dadatkowo rozsądnym jest dywersyfikacja i posiadanie oszczędności w wielu walutach i wykorzystwanie ich optymalnie i myślę, że Plutus daje ku temu dobrą okazję.

Ale jeśli się mylę to będę wdzięczny za wyprowadzenie z błędu bo zainwestowałem w to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Voltix: przyjrzę się jeszcze dokładnie cenie transakcji w weekend. Chodź i tak muszę to sprawdzić jeszcze raz z curve bo wprowadzają opłaty w Plutusie
  • 0
@userff19: oczywiście, że cofnie. Mam na myśli, że jeśli masz prowizję w weekend to płacisz Polska kartą i w tygodniu podmiejiasz płatność z karty w PLN na Plutus i omijasz w ten sposób weekendowy spread (obecnie nie ma tego problemu ale może się to zmienić w przyszłości). Nie robiłem jeszcze tak ale taki mam plan. Mogę dać znać i zawołać jak przetestuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@korin_: Poprzez strone jest możliwość aktywowania perka Curve, rozumiem że w takim wypadku dokonując pierwszej płatności w miesiącu w dowolnym miejscu kartą curve dostane zwrot za tego perka?
  • 0
@PepeXD: wyszedłem na plus na:
- kupnie tokenów (poszły w górę)
- wymianie między walutami (USD -> EURO) euro szło ostatnio w górę
- oprócz cashbacku w PLU biorę jeszcze premię z plente jak kupuję coś online
- właśnie mam stan konta powyżej 50Euro z PLU i mogę wypłacić. Będę testować jak PLU pójdzie powyżej 10 euro (teraz jest spadek bo dużo osób sprzedaje tokeny zdobyte w czasie świątecznego szaleństwa).
-