Wpis z mikrobloga

Siedzę na tym wykopie wiele lat, wcześniej sporo przeglądałem, a po założeniu konta ponad 6 lat więc trochę tutaj widziałem. Było kilka afer mniejszych i większych ale to co się #!$%@?ło ze zmianą wykopu w 2023 to jest jakiś żart. Wypisze tylko kilka rzeczy które mnie #!$%@?ą i sprawiają że nie mam ochoty wchodzić na ten portal:

- używałem wykopu w przeglądarce w telefonie bo aplikacje na IOS były marne, a podobało mi się to że zawsze pod postem były 2 najbardziej plusowane komentarze i człowiek mógł nie jeden raz właśnie w komentarzu znaleźć perełkę. Teraz tego nie ma, są najwcześniejsze komentarze a reszta dopiero po rozwinięciu.

- szata graficzna to jakiś żart, nie rozumiem dlaczego z fajnej szarości w trybie nocnym zmieniono na monochromatyczną paletę granatowego i niebieskiego, nie jest to czytelne i po prostu brzydkie gdy wszystko jest niebieskie

- sam sposób wyświetlania postów, kto wpadł na pomysł by to wyglądało w ten sposób, co prawda posty są w oddzielnych "kontenerach" ale to i tak się przy tej palecie kolorów zlewa w jedność tak że nie można w prosty sposób rozpoznać co jest postem a co komentarzem do niego, więcej czasu i uwagi poświęcam by się zorientować co jest postem a co komentarzem niż czytam faktyczny post, zwłaszcza w mobilnej stronie wykopu

- brak tagów po prawej stronie mikroblogu, fajnie było widzieć co jest trendujące ale teraz to gdzieś znikneło na dole bo przecież znaleziska muszą być promowane na mikroblogu xd

- całe sposób ułożenia menu i jego elementów zwłaszcza w mobilnej wersji strony, po jakiego #!$%@? mi przyciski "główna", "wykopalisko", "mikroblog" cały czas widoczne na dolnym pasku zajmujące realnie miejsce na ekranie, można by to schować w menu po lewej stronie i by było ładnie i przejrzyście, tak samo z przyciskiem "nowości" zajmuje miejsce zamiast być wrzuconym w menu po lewej stronie.

- ogólnie jest tutaj dużo więcej błędów, które z punktu widzenia użytkownika a nie kogoś kto zajmuje się programowaniem, grafiką czy projektowaniem UI są po prostu przytłaczające i psują jakąkolwiek przyjemność z pochłaniania treści.

Na koniec mały cytat: "Interfejs użytkownika jest jak żart. Jeśli musisz go wyjaśnić, to nie jest dobry"
#wykop #wykop20
  • Odpowiedz