Wpis z mikrobloga

@kubekmonte: składasz wniosek do szefa swojego wcr o zmianę kategorii z powodu pogorszenia się zdrowia od ostatniej komisji lekarskiej. Opisujesz krótko problemy i dodajesz ksera badań jako załączniki. Szef wcr decyduje czy wysyłać ciebie dalej na badania czy olać temat. Jeśli chodzi o problemy z kolanami, to wszystko zależy od tego w jakim stopniu wpływają one na twoją ogólną sprawność ruchową. Najbardziej przychylają się do leczenia operacyjnego jako powód zmiany kategorii,
Jak zmienić kwalifikacje w wojsku?

Mam problemy z kolanami i mam dokumentacje na ten temat i czy wystarczą sprzed kilku lat dokumenty czy jak by to zmienić?


@kubekmonte: w czerwcu czy tam w maju weszła nowa ustawa o powszechnym obowiązku obrony, która nie przewiduje możliwości zmiany kategorii na zyczenie. Dopiero kiedy będą chcieli cie powołać do służby to przedstawiasz dokumenty i wtedy możesz napisać wniosek o ponowną komisję. Wiem, bo sam
składasz wniosek do szefa swojego wcr o zmianę kategorii z powodu pogorszenia się zdrowia od ostatniej komisji lekarskiej. Opisujesz krótko problemy i dodajesz ksera badań jako załączniki. Szef wcr decyduje czy wysyłać ciebie dalej na badania czy olać temat.


@Towarzysz_Stulejonow: tak było wg starej ustawy, wg nowej trzeba czekać, aż WCR zapragnie powołać daną osobę do słuzby.
@renkaboga: no to dziwne, skoro kilka osób z mojego wcr-u po złożeniu wniosku dostało skierowanie do rwkl ( ͡° ͜ʖ ͡°) ustawa niczego nie zmieniła w tej materii, nadal można ubiegać się o zmianę kategorii. To, że jednemu mirkowi szef wcr-u odmówił wystawienia skierowania, to znaczy, że albo słabo napisał wniosek i trep nie chciał się pod tym podkładać, albo nie chciał sobie dodatkowej papierologii robić, na
czemu wprowadzasz w błąd? artykuł 64 z ustawy o obronie ojczyzny


@Towarzysz_Stulejonow: serio chcesz strugać prawnika czytając poszczególne ustępy? xD
Artykuł 32 ust 1 tej samej ustawy sobie przeczytaj. Kierować do WKL mozna KANDYDATÓW do służby, dlatego jak zadzwonisz do WCR to powiedzą ci, że masz czekać na wezwanie.
Artykuł 32 ust 1 tej samej ustawy sobie przeczytaj. Kierować do WKL mozna KANDYDATÓW do służby

@renkaboga To chyba o jakiejś innej ustawie mówisz xd W tym artykule jest wyraźnie napisane, że szefowie wcr-u wykonują w szczególności zadania z zakresu: 9) organizacji badań psychologicznych kandydatów do służby wojskowej. Nie odnosi się to w żaden sposób do zakazu wysyłaniu innych na komisję xd Zawodowego nie wyślą na badania, bo nie jest kandydatem?

jak