Wpis z mikrobloga

@msq: a z optymalizacji co? Od samego parsowania zaczynac? Analiza planu? Czy zabawy w indeksowanie partycjonowanie etc. Zlozone typy danych fajne, w sumie powtorze sobie ;)
@msq: a coz tak do Dublina? No wiesz z tablicowych tez sie spotykam jeszcze w pakietach, ale np z rekordowymi rzadko.

Do debugowania szczerze mowiac nie mam pojecia jaki przywilej, musze wylapac ale to chyba bardziej adminowe juz. Z sekwencjami fajne.

edit: u mnie debugowanie dziala na dbms outputach niestety ;))
@msq: a co sie dzieje z nimi na RAC?

hmmm.. szukacie w Dublinie, czy bardziej myslicie o jakims oddziale w PL?

Ja jutro mam rozmowe w Microgen, oni zas w Londynie maja siedzibe, jednak zatrudniony bylbym w PL. Wyglada spoko, fajna opcja na doszlifowanie jezyka
@msq: No ja mam pl sql developera i wiem, ze tam sie da debugowac, jednak nie chca nam dac grantow. Wiec nawet na developerskiej bazie jade outputami czasami.
@000loki: Dublin i niedlugo tez pewnie uk.

A na racu jak masz na przyklad dwa nody to na kazdym sekwencja ma swoj offset.

Node1 seq1 liczy od 1 do 10, potem od 21 do 30, dalej od 41 do 50 i tak dalej

Node2 seq1 liczy od 11 do 20, potem 31 do 40, od 51 do 60 etc.

Dzieki temu nie musza sie synchronizowac co chwila, ale jesli zapytania moga
@msq: powiem Ci, ze fajnie. Dostalem test logiczny taki dość sensowny i bardzo proste zagadnienie z baz (zaprojektowac bazke ktora ogarnia projekty, pracownikow i ich czas pracy) porobic na niej dane selecty i to wszystko.

Test logiczny mial 11 pytan, z czego 10 zrobilem dobrze.

Potem mialem rozmowe na ktorej najwiecej ciekawilo ich jak tuningowalem bazy, a potem juz tylko ogolnie gadka o tym czym sie zajmuje/zajmowalem i czym sie oni
@msq: Dzięki, na pewno będę pamietał ;).

Co do wynagrodzen, to regularnie sobie sprawdzam http://www.itjobswatch.co.uk/ no i widac, co tam idzie wyciagnac na kontraktach.

Jednak w PL juz AZ tak bardzo nie jestesmy z tylu. Wiadomo, mamy tego mniej, ale mimo wszystko oferty na b2b za 14k - 20k netto juz sie pojawiaja, no i to nie jest jakas rzadkosc. Wystarczy spojrzec na 7n.com.pl jaką mają ofertę.

Ogólnie Microgen mi pasuje,
@bazingaxl: wiesz co, głównie z pracy. W Bazach istotne jest, żeby w nich pracować i rozwiązywać prawdziwe problemy. Dosiwadczenie duzo tu daje.

Można nauczyć się teorii, lub wykonywania zapytań sqlowych, ale prawdziwa szkoła zaczyna się w pracy. Myślisz o Bazkach? kojarzysz cos temat, czy chcesz rozpoczac?
@000loki: no tak ale przed dostaniem sie do roboty mozesz sobie co najwyzej cwiczyc w domu a tu trzeba przejsc etap rekrutacji, ciekawilo mnie co tam ostatnio nowego

kiedys mialem oracla na studiach ale potem widzialem ze wlasciwie w polsce to tak srednio z robota, raczej cala anglia na tym robi wiec moze bym sobie przypomnial to i owo, no i wlasnie chcialem wiedziec skad dzisiejsi ludzie biora wiedze
@000loki: no tak ale przed dostaniem sie do roboty mozesz sobie co najwyzej cwiczyc w domu a tu trzeba przejsc etap rekrutacji, ciekawilo mnie co tam ostatnio nowego


@bazingaxl: no tak tak i wlasnie o to chodzi.

potem widzialem ze wlasciwie w polsce to tak srednio z robota, raczej cala anglia na tym robi wiec moze bym sobie przypomnial to i owo, no i wlasnie chcialem wiedziec skad dzisiejsi ludzie
@000loki: nigdzie nie szulalem bo temat zostawilem lata temu na studiach ;) ale widze ze trzeba na amazon wejsc i cos porobic w temacie :)

jakies pol roku temu czytalem blog goscia ktory na wschodzie polski robil w oraclu po roku mial jakies 2k wyplaty i nie mogl nic znalesc, wkurzyl sie pojechal do angli podszkolil jezyk i po 3

miesiacach mial juz prace za 3500 funtow :)

wlasciwie to zawsze
wlasciwie to zawsze mnie zastanawia jak ma sie oferte na programiste to zawsze jest sql i poboczne tematy


@bazingaxl: ale programiste jakiego? Dev Oracle?

a jak masz na bazodanowca to tylko baza jedna i tyle - wydaje sie to naprawde latwiejsza kasa a wcale nie mniejsza niz z programowania


@bazingaxl: no ogolnie dobrze wbic w jedna technologie, ale nie jest powiedziane, ze trzeba sie jej trzymac. Ja np zaczynalem w
@000loki: 600zl dniowki to ma pielegniarka na duzuze gdzie spi wiec nie robi to na mnie wrazenia juz dawno :) jakbys powiedzial 700euro to moglbym powiedziec ze dobijamy do unii

na prv nie chce meczyc :) bo nie mam specyficznych pytan, widze ze warto zrobic sobie repetke z baz danych i przeczytac ze dwie ksiazki oracle w temacie

2lata to juz calkiem duzo mozna poznac

myslalem ze kraju takim jak pl
@000loki: aaa tak dynamics ax napewno bedzie rozwojowe tylko nie ma gdzie wiedze zdobyc

jak mowie 500 czy nawet 1000 nie robi na mnie wrazenie, gosc ktory ma warzywniak w dobym miejscu zgarnia wiecej z palcem w ... d a wiedze ma na pozmiomie dodawania bez ulamkow :)

od czasu gdy poznaje roznych ludzi i ich biznesy to kwoty dla programisty nawet php typu 7k uwazam za jakies dziwne sytuacje
@000loki: ja wiem wiem poprostu mysle inaczej w innych kategoriach czasami, wiem ze 20k to sporo kasy ale nagle jak zmieniasz punkt widzenia na np przedsiebiorce ale nie takiego janusza ale na powazne to sie okazuje ze np ja mam na oku biznes ale zby go prowadzic potrzebuje pojazdu za 250tys. i to za sztuke, do tego ssprzet a jak sie zwali to 10k za naprawde i czesci, dlatego kasa to
@bazingaxl:

Mozesz sobie oracla postawic w domu full wypas w paru klikach VB + gotowy obraz z oracla, enterprise, wszystko skonfigurowane.

Duza kasa (coraz wieksza) jest tez w BI i hurtowniach, big data i takie tam. Generalnie temat bardzo szeroki i mega ciekawy. Pracuje w firmie ktora jest platynowym partnerem oracla, wiec jakies 1/3 ludzi jest u nas zwiazane z oraclem.
@msq: jestes zlota orchidea ;)

z calym tym BI,hurtowniami i big data jest taki problem ze nie ma do tego jasnych prostych materialow a wiec ciezko sie gdzies dostac do roboty nie znajac wczesniej dokladnie jak to w danej firmie dziala, wszystko w tych sprawach jest dosc rozmyte i niejazne

oracla postawie, selecty bede trzepal a na samym koncu nie przejde zadnej rozmowy kwalifikacyjnej o i takie to zycie
@bazingaxl: Ale hadoop jest pewnym standardem i na przyklad hortonworks udostepnia caly obraz do VirtualBoxa za frree, w pelni skonfigurowany i dzialajacy, z web interfejsem, do tego darmowe materialy szkoleniowe :)

A co do oracla to wystarczy zebys sie naumial tyle zeby pojsc gdzies na juniora. Od czegos trzeba zaczac.
@msq: dzieki zerkne sobie :) hadoop ok ale to dosc jeszcze swierza sprawa w swiecie IT, natomiast hurtownie danych jako takie to bylu juz i 20lat temu a do dzis nie wiem czy sa jakies ksiazki i materialy ktore wykraczaja poza prosta teorie, chcac w tym pracowac trzeba sie chyba zglosic na staz i poznac dana technologie