Wpis z mikrobloga

Siema mirasy, składałem dzisiaj komputer, płyta od Asusa daje kod błędu jedno długie piknięcie i trzy krótkie, sprawdzałem i wskazuje to na RAM, próbowałem na osobnej pamięci i błąd ten sam. Uruchamiałem też na konfiguracji cpu+mobo+ram i błąd też ten sam, płyta dead w takim razie?
#pytaniedoeksperta #pcmasterrace #komputery
  • 8
@balrog84: @Tiab @jodlasty Więc tak, upewniłem się i płyta jednak dawała błąd gpu, ogólnie ta płyta jest za free i wcześniej miała też błąd gpu, została odesłana na gwarancję i serwis stwierdził, że płyta jest sprawna - no niestety nie jest XD. Sprzęt nie mój, jedyne co straciłem to 3h z życia na składaniu tego xd. Nowa już jest w drodze.
@dewox: jak to płyta oparta na intelu, to warto zweryfikować piny w podstawce, bo widziałem przypadki gdzie właśnie przez wygięte piny lub ich brak działy się takie cuda jak u Ciebie.
Dwa - bios to reflashowania programatorem(nie przez usb/qflash), bardzo często po czymś takim płyta działa jak nowa.
Trzy - czyszczenie slotów ramów, padów samych pamięci oraz gniazda PCIE izopropanolem. Często po takim czyszczeniu płyta wstaje i działa poprawnie.
I warto
@JoeBlade: A zauważyłem jeden pin który wyglądał jak pogięty, niestety nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć mapy pinów więc nie wiem za co ewentualnie mógł odpowiadać, w sumie ta płyta jest za darmo a nowa w drodze więc nawet nie próbowałem go prostować.