Wpis z mikrobloga

Chcę zmienić PC na coś świeżego. Wiem że często są wciskane jakieś stare procki czy coś do zestawów a nie za bardzo mam pojęcie jak to weryfikować. Ktoś może polecić jakiś gotowy set tak w budżecie 5 - 7 tysięcy? Wiadomo sprzęt typowo do grania, żeby ogarniał te Ray Tracing i jakieś inne bajery. Do tego może być jakiś zacny monitor ale to wiadomo już w oddzielnym budżecie

#komputery #pc #grypc #pcmasterrace
  • 9
@maniek50005: fajnie byłoby, gdyby te zestawy były bez kart graficznych (albo z osobną sugestią), bo wiekszośc ceny takich zestawów to właśnie koszt kart, niemniej wg mnie są one bardzo solidne. Był tu tez mireczek co ogarniał zestawy i to w fajnych cenach, ale niestety nie pamiętam nicku.
@MrGalosh: Wiadomo, że te zestawy - to jest jedynie sugestia zestawu w podanym przedziale cenowym.

Nie jest to zestaw, który jest złożony i tylko taki możemy w tej cenie kupić.
Zawsze wezdle uznania możemy sobie samemu coś w tym zestawie zmienić by zaoszdzędzić trochę kasy czy wstawić lepszego proca czy inny zasilacz jak nam ten nie odpowiada.

Także nie koniecznie trzeba kupowac w danym zestawie to co oferują na stronie PurePc
Także nie koniecznie trzeba kupowac w danym zestawie to co oferują na stronie PurePc


@maniek50005: naprawdę nie muszę takiego zestawu kupować? Wow, super.

Problem w tym, że tymi comiesięcznymi zestawieniami w większości sugerują się ludzie którzy nie ogarniają specjalnie sprzętu. Wypadaloby więc, by te zestawy były "ready to go" dla laika, który nie chce się doktoryzować w sprzęcie.

Tymczasem w zastawie do drogiego procka i karty dorzucają zasilacze z pogranicza czarnej
@MrGalosh:

Problem w tym, że tymi comiesięcznymi zestawieniami w większości sugerują się ludzie którzy nie ogarniają specjalnie sprzętu. >Wypadaloby więc, by te zestawy były "ready to go" dla laika, który nie chce się doktoryzować w sprzęcie.


To te zestawy nie są właśnie takie?
W danej cenie proponują zestaw - moim zdaniem o niebo lepszy niż gotowce z allegro zawierające i7demki 2 generacji.
Zestawy dla laika, który nie zna się na srzęcie,
To te zestawy nie są właśnie takie?


@maniek50005: nie są.

Na tej podstawie można samemu sprawdzić jaką dany zasilacz posiada sprawność i ile mocy jest w stanie dostarczyć.


@maniek50005: czyli dla laika te zestawy na purePC są bezużyteczne. A najgorsze, że taki niezaawansowany użytkownik nawet się nie zorientuje, że te zestawy są marne ¯\(ツ)
najgorsze, że taki niezaawansowany użytkownik nawet się nie zorientuje, że te zestawy są marne ¯\(ツ)/¯


@MrGalosh: Coś tam kumam w zakresie podzespołów komputerów stacjonarnych i nie twierdzę, że są marne.

Możesz przytoczyć powiedzmy przykład tego marnego zasilacza, który uważasz za mizerny i przez co cierpi powiedzmy całokształt zestawu?
Sam jestem ciekaw twojej opinni i argumentu za/przeciw danemu egzempalrzowi zasilacza.
Dawno jakoś tak intensywnie nie studiowałem każdego elementu podanego na tej stronie,