Wpis z mikrobloga

Mirki, ma ktoś rowerek cargo? Tak, chce w przyszłości dołączyć do klubu zawalidróg:P
Polecacie jakieś konkretne modele? Szukam czegoś gdzie w niedługiej przyszłości wpakuje np. 10miesieczne bobo, zakupy i w sumie tyle.

#dania #kopenhaga #rowercargo
  • 8
@michaelpan: on chyba nie ma tych pochylanych przednich kół, nie? Jak Ci się na tym jeździ? Nie ma ryzyka wywrotki przy skrętach i prędkościach 20+?
Znajomi w pracy narzekali ze się ciężko jeździ i rzeczywiście można zaliczyć wywrotkę.
@Best11 tak można, na każdym można. Nawet przy dynamicznych kołach przednich. Więc pierwsza i podstawowa rada, nie zapierdzielac tam gdzie nie można szczególnie na zakrętach. Duzej ilości Duńczyków odwala jak mają rower elektryczny i zapierdzilaja bez opamietania. Z takich ekstremalnych sytuacji jadąc jakieś 20km+ wjechałem w bardzo dużą dziurę, pogięta przednia felga i przebita detka z opona. Rzuciło mnie dość mocno ale daleko do wywrotki. Jeśli masz obciążenie na pace to jest
@Best11: Dużo zależy o tym jakiego typu cargo szukasz(longtail, jongjohn etc), gdzie nim jeździsz (np góry czy płaskopolska) no i jaki masz budżet. Ja mam Muli i mogę więcej o nim opowiedzieć.
@oko_strusia: rower potrzebny do miasta, tu raczej wszystko w miarę płaskie jest w Kopenhadze. Chyba dobrze byłoby mieć pełna zabudowę, żeby jak leje dalej można było śmigać. Żona jest za trojkolowcem i chyba takiego ostatecznie weźmiemy. Nie potrzeba tez aż tak wielkiego, żeby dwie ławki się mieściły. Najpierw musi moc wejść tam bobo w foteliku:)

Jeśli się da, to celowałbym w używane rowerki, może jakaś bateria do wymiany i tyle. Nie