Wpis z mikrobloga

Mirki i Miruny, potrzebuję pomysłu na grę planszową w którą można grać już od 2 osób. Fajnie jakby miała charakter imprezowy ale inne rodzaje też wchodzą w grę. Myślałem pójść po linii najmniejszego oporu i kupić dwie gry Dooble i Jungle Speeda ale może wy macie jakąś ciekawą propozycję?

#grybezpradu
  • 8
  • Odpowiedz
@venomik: Nie zrozumiałeś, chodzi mi o grę w którą będzie można zagrać OD 2 osób. A przez imprezowy charakter chodziło mi o to, że gra jest w miarę lekka a nie, że siedzisz 20 minut planując swój następny ruch bo jak źle go wykonasz to za 5 ruchów nie dostaniesz grudki czeczeńskiego uranu potrzebnego do wykolejenia złotego pociągu z respiratorami którego podróż została zainicjowana genialnym ruchem przeciwnika 48 tur temu.
  • Odpowiedz
Nie zrozumiałeś


@jebluschytrus:
Au contraire.
Doskonale zrozumiałem. Po prostu żartuję sobie z Twojego pytania i ironizujac trochę Cię podpuszczam żebyś rozwinał. Gry lekkie a gry imprezowe to nie jest synonim. Ta druga kategoria zakłada raczej obecność jakiejś interakcji, humoru, gry nad stołem, itp. Gry lekkie niekoniecznie.
Taki Bukiet to druga najlżejsza gra w mojej kolekcji, a nigdy bym nie wyciągnął tego na imprezie.

Jesteś w stanie rozwinąć w co grałeś do
  • Odpowiedz
@venomik: To mnie masz :) Osobiście uważam, że taki Catan i Carcassone wpadają w moją definicję gry imprezowej. Są interakcje, jest podstęp. Z drugiej strony właśnie Dooble i Jungle Speed też będą imprezowymi gierkami. Chodzą mi po głowie takie gry średnio zaawansowane z naciskiem na średnio.

Co do tego w co graliśmy i co mamy to w sumie tylko Catan i Carcassone, więc tutaj nie będzie trzeba się główkować
  • Odpowiedz
@jebluschytrus: jak rozumiem imprezówka to dla Ciebie gra, którą da się wytłumaczyć w kilka minut i ma proste ruchy, bez wielu składowych. To ja bym leciał tak:

Palec Boży - od 2 do 4 graczy ale na upartego jeden gracz może podzielić się z kimś innym - pstrykanka, dużo śmiechu i zabawy, gra na 20-30 minut jedna partia, kilka razy rozkładana na spotkaniach towarzyskich, jest to bardziej gra zręcznościowa, gra podobała
  • Odpowiedz
@Top_orrr: Dziękuję za rady. Trzy z twoich propozycji już latały mi po głowie a teraz ędę musiał się im przyglądnąć raz jeszcze. Szczególnie "Wsiąść do pociągu" wydaje się najbardziej spełniać moje oczekiwania.
  • Odpowiedz