Wpis z mikrobloga

Hej mam dylemat, nie ma maka air M1 w dobrej cenie, jeśli mam trochę dołożyć, to lepiej M2 air czy pro, jeśli są w podobnych akceptowalnych cenach? Na korzyść air, przemawia większy ekran i lepsza kamerka. Komp służy do przeglądania neta, ogólnie konsumowania treści. Nie robię na nim nic wymagającego.Jaki jest sens kupienia pro (poza lepsza baterią gdzie przy +15h, dwie dodatkowe godziny nie robią takiej różnicy? #apple Proszę darujcie sobie komentarze że do przeglądania neta wystarczy plastikowy laptop za 1500 :)
  • 9
  • Odpowiedz
@chuckmls: imo lepiej dołożyć do 512gb ssd i 16gb ram niż do m2 - i faktycznie polować na okazje, ja rok temu za air m1 w powyższej konfiguracji zapłaciłem 6500 brutto i jest to super cena
  • Odpowiedz
@chuckmls: mówisz o pro 13" czy 14"? jak masz na myśli tego z touchbarem to imo nie warto dopłacać, bo jedyna zauważalna różnica to touchbar (który nie ma zastosowania), ale za 14" już tak, bo masz lepszy ekran, dodatkowe porty, więcej mocy i aktywne chłodzenie (chociaż przy takich podstawowych czynnościach to air z m1 i tak się nie grzeje jakoś mocno). no i base model 14" pro ma 16gb ramu i
  • Odpowiedz
  • 0
@wwblewski: Mówię Ci że nie ma sensownych cen do M1, to raz a dwa, laptop do konsumpcji treści :) więc po co mi dokładać do ramu i dysku. Mam MBP 2015, który działa dalej bardzo dobrze z 8gb i dyskiem 128gb. 256gb to aż zanadto
  • Odpowiedz
@chuckmls: to ten pro 13" ma taki sam ekran jak air m1 jeśli chodzi o rozmiar i minimalnie jaśniejszy. Kamera jest też ta sama. Biorąc Pro masz minimalnie lepsze osiągi, aktywne chłodzenie i touchbar. Touchbar to fajny gadżet, ale mało funkcjonalny, a przy przeciętnej konsumpcji treści nie zauważysz różnicy w performensie. Ja bym na twoim miejscu śledził promki na Pepperze i dodatkowo sprawdzał, czy w jakichś marketach nie ma obniżek i
  • Odpowiedz