Wpis z mikrobloga

110/1000 #1000filmow - PLAKATY --- INDEX

Chinatown

Los Angeles prawie sto lat temu. Do prywatnego detektywa (Jack Nicholson) przychodzi kobieta i prosi o sprawdzenie wierności męża. Szybko detektyw odkrywa, że miała słuszne podejrzenia ale potem pojawia się kolejna kobieta - prawdziwa żona. Tak zaczyna się opowieść detektywistyczna, która kończy się w Chinatown.
Film nakręcony na początku lat 70 XX w. pokazujący lata 30 to tak jakby teraz kręcić 80 (a się dużo kręci :)) Zachęcam tych, którzy tylko słyszeli o tym filmie do obejrzenia. Ciężko mi wymienić jakiś film detektywistyczny z ostatnich lat o tak fajnej i zaskakującej fabule - zagadce, którą chcemy odkrywać, aż do końca. Chinatown jest absolutnie najlepszym filmem Polańskiego (też w nim gra konusa :)) i warto go znać. 
Gdyby ktoś chciał pomysł na grę w stylu Mafii to lepszego nie będzie :)
i mały spoiler dla tych co już widzieli...tajemnica filmu jest mocno powiązana z tajemnicą Polańskiego - ciekawe :)

Reżyseria: Roman Polański Autor Widmo, Pianista, Dziewiąte Wrota
dramat, thriller
IMDb: 8.2/10
https://www.imdb.com/title/tt0071315/
https://upflix.pl/film/zobacz/chinatown-1974
Pobierz WLADCA_MALP - 110/1000 #1000filmow - PLAKATY --- INDEX

Chinatown

Los Angeles pr...
źródło: comment_1673503070qtEkydXBlPR9bXGMLKJLwm.jpg
  • 4
@WLADCA_MALP Myślę, że defetyzm filmu nawiązuje w dużej mierze do kończącej się już wtedy, bezsensownej wojny w Wietnamie, która oczywiście ciągnęła się w nieskończość i nie dawała, żadnych rezultatów. Myślę, że Amerykanom przydałoby się wtedy takie: "Forget it Jake, it's chinatown". Btw jak na taki dobry film to polski plakat jest naprawdę brzydki, a amerykański niewiele lepszy:
Pobierz Mar3czek - @WLADCA_MALP Myślę, że defetyzm filmu nawiązuje w dużej mierze do kończące...
źródło: comment_1673507989mCs0BRPRrqQvf8DTYalk4W.jpg
@WLADCA_MALP: Obejrzany dzięki temu wpisowi :) Podpisuję się pod pozytywną oceną. Fajny, intrygujący film. Akcja dość powolna, ale co chwila coś zaskakuje. I jaki młody Jack Nicholson. Aż sprawdziłam, że w roku wydania filmu miał 37 lat. Chyba nie widziałam go w młodszej wersji ;)