Wpis z mikrobloga

Postępy idą powoli bo troche robie jednak fotoszopa rzeczą z midjourneya (te rózne generatory Ai działaja mocno nierówno czasami pierwszy prompt to strzał w dziesiątke a czasem trzeba wygenerować z 20 obrazków zanim trafi sie cos nad czym można pracować; o rączkach to nawet nie wspomne połowa roboty to usuwanie szóstego palca - zwłaszcza jak nasz protagonista trzyma coś w łapie) . W każdym razie karty złoli są gotowe

#grybezpradu #planszowki #gryplanszowe #magicznymiecz #midjourney #dalle #schubaimiecz #grafika
Pobierz schuba - Postępy idą powoli bo troche robie jednak fotoszopa rzeczą z midjourneya (te...
źródło: comment_1673341612n2C1PqKOlnsdl0dNRCsnJI.jpg
  • 19
@schuba: Grafiki fajne, mechaniki ciekawe, plan ambitny, ale:
1. u Wodnika masz literówkę "posiadao",
2. ogarnij te sierotki na końcu linii,
3. nie używaj myślników i przenoszenia wyrazów,
4. dodaj kropki na końcu zdania.
5. zmień czcionkę,
6. zamiast pomarańczowych kropek proponuję użyć jakiś małych ikonek w zależności co dana opcja robi, albo pokoloruj niezależnie słowa kluczowe typu pokonując/urok/zignorować - będzie wtedy czytelniej.

Tyle ode mnie - Powodzenia ( ͡º
@Dwudziestydrugi: Dzięki za komentarz
1-3 "Moja wina moja wina moja bardzo wielka wina ;)
4 przyzwyczajenie z roboty gdzie brandbook mowi ze w bulletach nie ma kropek :)
5 no dopsze ale jaką? Moze jakies propozycje ? generalnie pasuje mi szeryf klimatycznie i Book Antiqua jest dosyc "skondendowana" a mam tam kilka takich kwiatów ze i tak musze oszukiwac z trackingiem. Live nie jest moze turboczytelne ale good enough
6 no
@schuba: nie wiem w sumie, ta obecna czcionka wydaje mi się taka ściśnięta strasznie - może Franklin Gothic jakiś?
a te tak zwane bulety to może by zamienić na gwiazdki dla info z czym się zaczyna, te tyczące się walki zamienić na miecze a inne utility to oczko dajmy na to.
tak bym to widział ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@schuba: @AnonimoweLwiatko: no właśnie jak to jest z wykorzystaniem tego komercyjnie? Dużo mam pomysłów, ale tak naprawdę nie wiemy na czym dokładnie opiera się to AI tworząc te obrazki. Nie chciałbym się obudzić potem z ręką w nocniku z pozwem. Kwestia prawna jakby była jasna to bym sam ruszył ze swoimi projektami, a tak to jest ryzyko, chyba że ktoś coś wie więcej?
@Erimar: Powiedziałbym, że AI analizuje takie obrazki i zapamiętuje części wspólne. Jeśli jednak nakarmisz go zbyt dużą ilością takiego samego dzieła czy galerii jednego artysty to mogą być problemy prawne jakbyś chciał z tym lecieć komercyjnie. Nie wiem czy wykorzystywanie AI nie ma jakiejś licencji z tym związanej, że np generujesz to na własną potrzebę/dla nauki, a nie w celach zarobkowych.
@Erimar @AnonimoweLwiatko: AI nie robi kolarzy tylko generuje zupełnie nowy obrazek bazując na informacjach ktore posiada, tak to rozumiem być moze ktoś bardziej swiatly w tej materii jest w stanie powiedzieć cos więcej. Licencja na platnej subskrypcji midjourney mowi ci ze mozesz uzywac komercyjnie oraz ze obrazki sa dostepne publicznie (chyba ze jestes istytucja generujaca ponad 1ml dolków rocznie i wtedy musisz miec licencje korporacyjna). Wiec mozesz to sobie komercyjnie wykorzystac...
@schuba: oni to wiesz mogą sobie swoją d.pę kryć, a kto się zajmie moją, gdybym dostał przykładowo pozew od jakiegoś artysty? Tu jest trochę pies pogrzebany. Wkraczamy w ciekawe czasy...
@Erimar: no chyba nie ...plagiat w polskim prawodawstwie to świadome i bezprawne użycie dziela a tutaj płacisz za stworzenie dziela midjournejowi tak jak byś zapłacił grafikowi za narysowanie czegoś
@schuba: w tym przypadku, co mówisz jak miałbym podpisaną umowę z grafikiem to rzeczywiście on by odpowiadał za ewentualny plagiat jakbym porządnie skonstruował umowę, no chyba że sam podałbym mu styl konkretnego autora. W takim razie w teorii można by to przenieść na Midjourney, że dopóki nie każę stworzyć coś w stylu konkretnego autora to nie powinno być problemu, jednakże myślę, że dobrym pomysłem będzie to jeszcze skonsultować z prawnikiem