Wpis z mikrobloga

Jakie chłodzenie AIO mirki polecają na socket LGA1700? Z przodu obudowy mam niby możliwość założenia chłodnicy 360mm, z góry już tylko 240/280mm (i chyba preferowałbym tę opcję, bo naczytałem się że pompy lepiej działają wtedy). Ogólnie to nie zależy mi strasznie na jakichś światełkach RGB, ale też mi ta opcja nie przeszkadza. Są jakieś firmy z czarnej listy, których zdecydowanie warto unikać i takie, które warto rozważyć w pierwszej kolejności? Oczywiście żeby też z torbami nie pójść xd Proc to i7-12700k, jeśli ma to jakieś większe znaczenie.

Ewentualnie jak ktoś ma jeszcze jakieś pro-tipy, albo dlaczego warto/nie warto iść w chłodzenie AIO, albo jakieś własne doświadczenia z takim chłodzeniem to też piszcie. Obecnie mam założony wiatrak z Endorfy Fera 5 Dual Fan, ale to bydle takie ogromne, nie podoba mi sie jak zajmuje tyle miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i mam nadzieję uzyskać lepszą kulturę pracy zarówno przy obciążeniu i bez - to chyba do uzyskania?

#pcmasterrace #komputery #chlodzenie #chlodzeniewodne #procesory #intel
  • 7
@asunez: Arctic Liquid Freezer II 280 (na górę). Tylko upewnij się, że masz miejsce na chłodnicę, bo jest ona dość gruba (38 mm) i nie każda buda ją przyjmie.

A co do sposobu montażu to chodzi o to, aby pompa nie była najwyższym punktem w układzie chłodzenia, bo wtedy zacznie zbierać powietrze.

Są jakieś firmy z czarnej listy, których zdecydowanie warto unikać


MSI MAG CoreLiquid z pompką w chłodnicy.
jest ona dość gruba (38 mm)


@gomjeden: Tzn. całość radiator + wiatraki ma te 38 mm, tak? Powinno się chyba zmieścić w takim razie ( ͡° ͜ʖ ͡°) To się podwiesza bezpośrednio do "sufitu", nie ma mocowań od boku kompa, nie? Widzę że na górze budy pod filtrem powietrza mam coś a'la szyny do podwieszenia własnie chyba tej chłodnicy.
@asunez: nie, sama chłodnica ma 38 mm, do tego dochodzą wentylatory 25 mm. Razem masz 63 mm grubości do zagospodarowania i przy mniejszych obudowach może pojawić się problem z wysokością pamięci RAM lub radiatorów płyty głównej.

Jeśli chodzi o mocowanie to wszystko zależy od obudowy. Zazwyczaj masz opcję montażu chłodnicy na froncie albo na topie, ale możesz też kupić taką obudowę, która pozwala na montaż chłodnicy na boku lub na dole
Pobierz gomjeden - @asunez: nie, sama chłodnica ma 38 mm, do tego dochodzą wentylatory 25 mm....
źródło: comment_1673263566K73HXC41qNfXUpa9cNHE4K.jpg
@gomjeden: Chodziło mi bardziej czy montując na suficie jakieś śruby idą od boku na którym jest płyta montowana, ale już widzę ze to chyba było głupie pytanie xd po prostu w obudowie widziałem kilka otworów które potencjalnie mogłyby być do tego użyte
na arctica wejdą 2 wentylatory noctuy od nh-d15?


@chicken216: wejść pewnie wejdą, pytanie po co? P12 od Arctica to bardzo dobre wentylatory i są wręcz skrojone do pracy z AIO (wysokie ciśnienie statyczne).