Wpis z mikrobloga

#rzeszow
Chciałbym się przeprowadzić do Rzeszowa, są tam dla mnie interesujące oferty pracy xd Ogólnie jestem z okolic Warszawy ale nie lubię tej aglomeracji, wszędzie są korki i jest za duże zagęszczenie. Jak wygląda sytuacja w Rzeszowie, czy miasto jest w miarę przejezdne? Jak się wam tam mieszka?
  • 14
@Mwv6 korków za bardzo nie ma, teraz budują 2 wylotówki na północ, warszawska i lubelska więc są problemy ale będzie super skomunikowane z autostradą, lotniskiem i strefą w Jasionce. Z innej bajki to ludzie #!$%@? jeżdżą, ja jestem z okolic ale dużo lepiej mi się jeździ po wawie czy Krakowie, tu jest zero zrozumienia na drodze
@Mwv6: to zależy gdzie byś mieszkał, jak na północy miasta, a robota w Strefie to spoko. Ale centrum - dramat. Generalnie wtedy kiedy gówniaki są wożone do szkoły miasto zakorkowane. Ferie, wakacje - względny luz.
Dynamiczna jazda? Zapomnij. To jest typowe Podkarpacie. Kompletnie inny świat w porównaniu do Warszawy i Krakowa, ja dostaję nerwicy. Komunikacja miejska w porównaniu do stolicy - dno. Skuter, rower - wróg Passatów i Golfów. Pooooooooowoli się
czy miasto jest w miarę przejezdne


@Mwv6: ni #!$%@?, jedyna korzyść - małe odległości, więc będziesz się wkurzać w korku 30min zamiast 60min w warszawie :P

ps. google maps -> warstwa traffic i wszystko wiesz, można sobie cały tydzień "obejrzeć"
@Mwv6: jeżeli celujesz w pracę w Jasionce i okolice to szukaj mieszkania gdzieś na północy, jak już ktoś wyżej pisał. Korki są koło 7-8 i 15-16, ale najgorszy młyn jest w centrum. Dodatkowo przez Lubelska lub Warszawska jeżdżą autobusy to strefy, jeśli byś się zdecydował na dojazd komunikacją publiczną to nie jest tragiczna.
@Mwv6: powiem ci jako osoba, ktora mieszkala w wwie, teraz mieszkam w rzeszowie. korki są, ale głównie w godzinach szczytu, mniejsze niz w wwie, bo zageszczenie ludzi jest mniejsze. korki powstaja glownie w godz 15-17 na drogach wyjazdowych z miasta, pozniej jak juz wszyscy rozjada sie do swoich wiosek to jest luzno. dynamika jazdy jest gorsza niz w stolicy, tutaj sie rusza po 2 sekundach od zmiany na zielone i nie