Wpis z mikrobloga

Siema ludzie,
potrzebuję pomocy w temacie OpenGL na moim starym lapku.
Karta graficzna GeForce 840M, sterowniki najnowsze dostępne (31.0.15.2802)

Odpaliłem OpenGL Extension Viewera i tam pokazuje mi że mam OpenGL 1.1 (karta wg. info na necie obsługuje OpenGL 4.6) i jestem w kropce, jest jakiś sposób żeby podwyższyć bibliotekę OpenGL na 4.x? Wszędzie w necie wszyscy piszą żeby zaktualizować sterowniki ale za taką aktualizacją nie idzie zmiana OpenGL.

#pcmasterrace
  • 4
@mesje_labul: Dodam że OpenGL 4.6 pojawia się jak odpalę zintegrowaną kartę graficzną Intel - sęk w tym że chcę żeby lapek latał na samym geforce bo integra mocno obciąża mi procesor którzy grzeje się niemiłosiernie

To co mi podesłałeś to jakaś lista i co mam z tym zrobić? Taka sama lista znajduje się w OpenGL Extension Viewerze
sęk w tym że chcę żeby lapek latał na samym geforce bo intera mocno obciąża mi procesor którzy grzeje się niemiłosiernie


@prostamol_mirko: 840M to czasy nvidia optimus. Działa to na zasadzie że wszystko idzie przez igpu + ew. wspomaganie ze strony gpu od nvidii. Więc nie wiem czy można wymusić działania w 100% na dgpu. Możesz poszukać w biosie/uefi swojego laptoka. W moim starym laptoku probook 4530s na intelku 2310m chyba