Wpis z mikrobloga

Dodajecie gazu przy zmianie biegu na wyższy? Np. przy wrzucaniu 2 czy dodajecie gazu przy końcowej fazie odpuszczania sprzęgła? Czy jednak całkowicie odpuszczacie powoli sprzęgło i dopiero później gaz?
#prawojazdy
  • 35
  • Odpowiedz
@roman-cojapacze: Bo są 2 techniki generalnie. Twoim sposobem trzeba bardzo wolno odpuszczać sprzęgło żeby nie było szarpnięcia i przez to zmiana biegu dłużej trwa, a jak dodasz gazu przy zmianie biegu to wyrównujesz obroty i możesz szybciej odpuszczać sprzęgło.
  • Odpowiedz
@Seabag co ty godosz? wg mnie są dwie techniki generalnie.
Jak w dobrym momencie zmieniasz bieg to sprzęgło puszczasz na raz, trwa to sekundę.
Jak nie umiesz zmieniać biegów to musisz później 'wyrównywać' obrotu dodając gazu przy zmianie biegu.
  • Odpowiedz
@roman-cojapacze: Jak dociśniesz na 1 do 4-5k obrotów i będziesz chciał wrzucić 2 to musisz bardzo wolno odpuszczać sprzęgło zeby nie szarpnelo lub po prostu dodac gazu przy odpuszczaniu sprzegla
  • Odpowiedz
@roman-cojapacze: Jak dociśniesz na 1 do 4-5k obrotów i będziesz chciał wrzucić 2 to musisz bardzo wolno odpuszczać sprzęgło zeby nie szarpnelo lub po prostu dodac gazu przy odpuszczaniu sprzegla


po cholere cisnąć do 4-5k obrotów na pierwszym biegu? ze skrajności w skrajność widzę lecisz. Ile masz prawo jazdy?
Dodawanie gazu podczas puszczania sprzęgła to tzw jazda na polsprzegle, raczej nie jest to zdrowe.

@roman-cojapacze: Co masz na mysli w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seabag: swiruje xD zajedziesz tak sprzęgło w momencie. Normalnie puszczasz gaz, sprzęgło równocześnie, wbijasz bieg i puszczasz i przy końcówce jak już wiesz ze sprzęgło dobrze klei to gaz powoli i tak do następnego biegu, a zrzucam z miedzygazem, czyli sprzęgło bieg, trochę gazu i puszczam sprzęgło. Nie szarpie autem ze leb chce urwać. Zrobiłem już wiele setek tysięcy km i czasami i zdarzy się ze szarpnie czy na jedynce zgasnie,
  • Odpowiedz
@roman-cojapacze:

DOKŁADNIE! Musisz wyczuc samochód.

Ja się zgodzę, ale czasami trzeba zacząć dynamicznie przyspieszać i wówczas przy zmianie biegu nie ma czasu na powolne odpuszczanie sprzęgła czy zmianę biegu w odpowiednim momencie jak chcesz wykorzystać pełną moc silnika. I wtedy musisz tak zmienić bieg zeby nie szarpnelo.
  • Odpowiedz