Wpis z mikrobloga

Dobra wyjaśni ktoś raz, a dobrze o co chodzi z tym #zakazhandlu w #zabka ?xd Co druga żabka bez mrugnięcia okiem tnie w #!$%@? albo wykorzystuje jakieś nieznane mi luki prawne i twórców prawa to nie obchodzi?xD wiem, że w tym kraju nie powinno mnie to dziwić, ale po prostu ciekawi mnie mechanizm za tym stojący
  • 8
@gorzki99: no tak właśnie powinno być (właściciel + jego rodzina) i czasami tak jest, ale w większości przypadków (przynajmniej w tych okolicach w których bywam) jest motyw, że w sklepie stoi normalnie pracownik (lub dwóch) w sweterku żabki + "ochroniarz" bez uniformu i odpalone są kasy samoobsługowe i oni bez słowa po prostu stoją xD nic Ci nie mogą podać, nie dotykają nawet ekranu kasy jak musisz potwierdzić alko czy szlugi
@Lefty: No u mnie w zabce nie ma kas samoobslugowych wiec by nie przeszlo :)

No ale w sumie jest zakaz prowadzenia czynnosci zwiazanych z handlem. koro nie dotykaja towaru tylko pokazuja co maz robic to swiadcza uslugi doradcze :))
@Lefty:
"W art. 3 pkt 1 ustawy „placówkę handlową” zdefiniowano jako „obiekt, w którym jest prowadzony handel oraz są wykonywane czynności związane z handlem”

Jakie czynności należy traktować jako bezpośrednio związane z handlem (art. 3 pkt 3 ustawy)?

Za czynności bezpośrednio związane z handlem można by uznać czynności wykonywane w placówce handlowej, niezbędne do zawarcia transakcji sprzedaży (w szczególności przyjmowanie i realizacja zamówień, ekspozycja towaru, brakowanie, usuwanie produktów wadliwych lub przeterminowanych,