Wpis z mikrobloga

@mateusz-zahorski: Nie ukrywam, że przydałoby się zdjęcie z nieco bliższej perspektywy lub lepszej jakości - ale tak.

Ja miałem bardzo podobie -ale na LGA 1700 a nie na LGA 1151.
Tak dla uściślenia - cyfra ta oznacza liczbę pinów w sockecie i w moim przypadku było ich o prawie 500 więcej i miałem wykrzywione 5~pinów w trzech miejscach (a zaznaczyłem dwa)
I tutaj te twoje mogą mieć na to wpływ - zajrzałbym na pewno przy pomocy lupy jak bardzo odbiegają od bocznych pinów swoim położeniem i spróbował je wyprostować do tej samej
maniek50005 - @mateusz-zahorski: Nie ukrywam, że przydałoby się zdjęcie z nieco bliżs...

źródło: comment_1672959129ef6UUtP7bx9Yekh4xlRj2K.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@razzor91: Bez wyjścia obrazowego sam sprawdzałem w ten sposób uruchomienie płyty głównej z procesorem - czy ten się nagrzewa, bez zainstalowanego chłodzenia.

Zapewne jest jakieś odcięcie przy niebezpiecznej temperaturze - ale bez problemu można zobaczyć palcem czy płyta się uruchamia po sprawdzeniu temperatury procesora.
Co prawda na monitorze widać komunikaty w stylu CPU_FAN Error, ale można je pominąć.

Teraz jednak do tego celu mogę zastosować np watomierz i sprawdzić czy
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: uruchamianie na 1-2s wskazuje zawsze na zwarcie i działanie OCP na zasilaczu.
Bardzo prawdopodobne, że to ten pin blokuje start płyty i przez niego leci jedno z napięć do procka np. VCCP, VDDR itp i przy założonym procku może być zwarcie z np. VSS i przez to zasilacz wykrywa zwarcie i działa OCP.
Spróbuj jeszcze odpalić kompa bez włożonego kabla zasilania sekcji zasilania CPU na płycie.
Jak ruszy, to
  • Odpowiedz
@JoeBlade: dokładnie tak jak napisałem, bez zasilania CPU wystartował, z zasilaniem na 1 sekundę i reset. Udało mi się podprostowac tego pina, wyciągnąć bo był w dół zagięty i wracam znów do punktu wyjścia czyli system startuje, jest logo Windows 10 jakby się lądował system ale wywala Blue Screen, ładuje do 100% i reset. Po wejściu do biosu mam widzę w boot menu dysk kingstona na którym mam zainstalowany win10
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: Możliwe że inne piny też nie stykają i przez to wywala blue screen.
Widziałem takie przypadki wiele razy.
Zweryfikuj wizualnie jeszcze raz, czy jakiś pin nie wyróżnia się wizualnie od innych.
Najlepiej teraz byłoby użyć testera ram<>cpu i od razu byłoby widać czy jest przewodność.
  • Odpowiedz