Wpis z mikrobloga

  • 1
@GienekZFabrykiOkienek W rozwiązaniu bez butli istnieje ryzyko że przy dłuższej pracy kiedy kompresor się nagrzeje to zacznie "dmuchać" ciepłym powietrzem przez co farba zacznie wysychać już w areografie i będziesz miał chropowatą powierzenie na modelu. Masz też pewność że powietrze będzie podawane ciągle z tym samym ciśnieniem. Podobno jest też ciszej ale sam nie miałem okazji porównać. Co do wentylacji to maluje przy otwartym oknie i używam maski FFP3
  • Odpowiedz
@majonezowydrops: Wg mnie nie opłaca się, kup taki sam ale na małym zbiorniku (TC-20T). Jak już powyżej napisali, ciepłe powietrze dmuchane bezpośrednio z kompresora może popsuć Ci plany na ładny lakier na kaście w 1/24. Poza tym, ja wolę (przy malowaniu drobnicy) jak kompresor załączy się na 2 min a potem mam 10 min ciszy na "psikanie" czy malowanie kamuflażu. Do tego aerograf FINE-ART FA-180X plus wąż z szybkozłączką i będziesz
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Butla dużo zmieni, zerknij na mój drugi komentarz. Co do wentylacji - jak malujesz farbami, które śmierdzą - to tak. Jak masz rodzinę w domu - to tak. Jak przeszkadza Ci kurz na meblach - to tak. W innych przypadkach wystarczy uchylić okno.
  • Odpowiedz
  • 0
@funtok
@Djinn dzięki wielkie Panowie raz jeszcze za fachową opinie, zastanawiałem się dość krótko nad zakupem i po chwili zamówiłem kompresor z ogłoszenia, w domu posiadam również większy kompresor i pistolety z różnymi dyszami, więc w przypadku większej skali mogę próbować w ten sposób sobie poradzić. Zobaczę jak się sprawuje ten kompresor i dam wam znać czy warto
  • Odpowiedz