Wpis z mikrobloga

Szukam czegoś na uspokojenie (stany lękowe, napady paniki) jakiejś alternatywy dla xanaxu która nie uzależnia fizycznie.

CBD to tak średnio (aczkolwiek jakoś tam troszeczkę pomaga)

Słyszałem że CBN najsilniej działa przeciwlękowo.

Jeśli ktoś ma doświadczenia to proszę o podzielenie się (najlepiej z podaniem konkretnego produktu który używaliście)

Jeśli ktoś ma jakąś alternatywę dla xanaxu mniej wyniszczającą to też poproszę o info :3

#cbn
#cbd
  • 12
@jaszuch: próbowałeś adaptogenów? pomagają radzić sobie z stresem, a jak już jesteś na etapie testowania środków wpływających na układ endokannabinoidowy to możesz wypróbować korzenia maca. związki zawarte w nim to macamidy i według różnych źródeł to albo naśladują działanie konopii albo są inhibitoriami faah i zwiększają stężenie endogennych kannabinoidów takich jak anandamid.

czy ma to działanie przeciwlękowe? trudno mi powiedzieć bo ja nie mam takich objawów. za to mogę napisać że
@zielonestopylucyfera

Od wielu lat regularnie chodzę i byłem u więcej niż jednego, zapewniam. Nie wiem skąd założenia @cocamide że nie.

Testowałem już pregabalinę, hydroksyzynę, spamilan.

Cbd działa lepiej niż powyższe leki. Dlatego pytam.

Xanax jest najlepszy, ale nie można go brać codziennie żeby się nie uzależnić.

Oczywiście rozumiem, że dobieranie sobie samemu leków to kiepski pomysł. Ale może jest coś nowego o czym mój lekarz prowadzący nie słyszał, albo właśnie cbd -
@jaszuch: nie napisałem o stosowaniu. ja stosowałem jedną łyżeczkę dziennie i działanie 'przeciwzapalne', jak sobie to nazwałem, utrzymywało się przez całą dobę. przypominało to lekkie upalanie siebie konopią. samo działanie stymulujące działało krócej. z tego co pamiętam to można to stosować częściej więc wydaje mi się że dałoby się taki efekt podtrzymać w ciągu dnia.

indianie używali tego aby dojść do siebie po przebytych chorobach albo żeby podnieść libido. sportowcy używają
@jaszuch: jeszcze pomyślałem chwilę o lękach i pomocny może być kozłek lekarski czyli nie takie głupie krople walerianowe dostępne w aptece. to taka słaba benzodiazepina pochodzenia naturalnego. te krople kosztują kilka złotych, a mogą być pomocne.
@gupiujzewsi: właśnie też biorę trochę leków na problemy ze zdrowiem nie tylko psychicznie i się trochę boję interakcji.

Rozumiem że Ty też z tego powodu właśnie nie eksperymentujesz?