Wpis z mikrobloga

Od 5 lat posiadam Macbooka Pro 15" (Mid 2015), 16gb ramu, intel i7 2,2ghz, dysk 256gb ssd. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, używam go tylko do pracy (safari) oraz oglądania filmów od czasu do czasu. Przez ten czas była wymieniana jedynie bateria, poza tym nic się nie działo. Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl, aby wymienić go na nowszy model - 16 calowego Macbooka Pro M1. Lecz teraz rodzi się pytanie - czy w moim przypadku warto dokonać takiej zmiany? Laptop jest moim głównym komputerem (nie używam żadnego innego/stacjonarnego), codziennie spędzam na nim dużo czasu. Czy technologicznie jest to na tyle duża oraz odczuwalna różnica, że warto? Dzięki.

#apple #macbook #imac #komputery #laptopy
  • 8
@hubb1e: Też mam MBP 15 2015 i tu dylemat. Robi wszystko i sprawuje się znakomicie jak na 8 letni sprzęt no ale Maci z M to zupełnie inna liga + lepsze wyświetlacze + aktualne wersje portów (Thunderbolt 4 itd) + kilka razy lepszy czas pracy na baterii.
@hubb1e: Mam identycna sytuacje. pro 15" tylko ze 2013 i7/16/1tb. Do moich pierdół starcza, choc bateria juz słaba i wypada zmienic. No i lubi sie przygrzać choć programami do wentylatorow to juz opanowałem.

Co wiecej, w tym miesiacu przyjdzie mi nowiutki, świeżutki 16" M1 pro kupiony za 50% ceny sklepowej i właśnie się zastanawiam czy go sprzedac czy zostawic :)

Różnica wiem ze bedzie przeogromna, choc nie wiem czy wykorzystam choc
@hubb1e: wersja 2015 jest super przy typowej cenie około 1500zl zjada m1 stosunkiem jakość cena. Pozatym ma obłędny ekran nic nie ustępujący wersji m1 mówię to jako fotograf. Używalem obydwu wersji i m1 i mbp 2015. Jedyna wada jaka widzę w 2015 ze w pełnym obciążeniu szumi głośno i nowa oryginalna bateria starcza na max 1h przy dużym obciążeniu, przy biurowej pracy do 6-7h. Ciekawe ze m1 przy zapisywaniu plików raw