Wpis z mikrobloga

Siema,

Mam pytanie, ile czasu poświęcacie na ćwiczenia gitarowe dziennie?

Korzystacie z jakichś planów ćwiczeń? Skąd wiecie co macie ćwiczyć?

#gitara
  • 14
  • Odpowiedz
@bartlyo: > Mam pytanie, ile czasu poświęcacie na ćwiczenia gitarowe dziennie?
2-8h, srednio z 4

Korzystacie z jakichś planów ćwiczeń? Skąd wiecie co macie ćwiczyć?

Po prostu widze co mi brakuje i staram sie to cwiczyc
  • Odpowiedz
@bartlyo: ogólnie to najlepiej jest ćwiczyć tyle, ile czasu możesz wygospodarować, zakładając że w tym czasie jesteś przede wszystkim skupiony właśnie na ćwiczeniu. Nikt nie da rady w skupieniu siedzieć parenaście godzin pod rząd dzień w dzień. Dodatkowo granie na instrumencie i ćwiczenie to dwie różne rzeczy. Jeśli nie wiesz jak ustrukturyzować ćwiczeń, albo jak je zaplanować, to może warto byłoby ogarnąć sobie 1-2 lekcje z nauczycielem, żeby to właśnie przegadać.
  • Odpowiedz
@Errion: ale dalczego gadasz takie głupoty? pewnie jesteś nauczycielem i klepiesz biede. @ActiZ stary weź normalnie pobierz sobie gre z torrentów sie rocksmith nazywa tam masz lekcie i jak robisz ze gitara pierdzi to w komputerze widac
  • Odpowiedz
@bartlyo: ja przerobilem sobie plan z justinguitar https://www.justinguitar.com/guitar-lessons/intermediate-practice-routine-pc-502
i wyglada to tak codziennie godzine:

Technika - prawa i lewa reka (15 min)
- 5 minut - rozciaganie i rozgrzewka bez gitary
- 5 minut - pajaczki
- 5 minut - double picking po skalach
Czasem zmieniam dlugosc sekcji jak sie wczuje
Transkrybcja - opracowanie utworow za pomoca sluchu (15 min)
Repertuar - nauka utworow (zeby przykozaczyc na spotkaniach) (15 min)
Czasem
  • Odpowiedz
@IntruderXXD: Ale ja wiem co sie uczyć, nie tą osobe wolasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A rocksmith to imo srednie narzędzie do ćwiczeń, z tego co mi wiadomo nie sprawdza jak grasz tylko czy udalo ci sie wcisnac dany dzwiek w danym momencie

/edit
Ale jako narzędzie do zabawy imo super sprawa :)
  • Odpowiedz
@ActiZ: co do tych 2-8h, to tyle czasu poświęcasz na granie, czy na ćwiczenie? Bo szczerze wątpię żeby ktokolwiek był w stanie tyle czasu wytrzymać na rzetelnym graniu ćwiczeń
  • Odpowiedz
@bartlyo: za mało( ͡° ͜ʖ ͡°) pewnie z 15-30 minut dziennie, nie mam żadnego planu, ćwiczę to na co akurat trafię w necie. Nie polecam tego programu xD Ogólnie z własnego doświadczenia powiem, że 15 minut to jest stanowczo zbyt mało. Najlepiej ćwiczyć koło godziny.
  • Odpowiedz
@bartlyo: godzina dziennie.. weekend jak jest więcej czasu to więcej.. plan zawsze taki sam... Skale na 120bpm na rozgrzanie później co 20 w górę tak do 220 .. później jakieś numery dla zabawy.. przy okazji coś w ucho wpadnie i jaki tab się wydrukuje...
  • Odpowiedz
@ActiZ: ano właśnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

kiedyś ćwiczyłem z 10 - 15 minut dziennie (pajączki, skale, kostkowanie) a potem plumkałem tak do 2h.
Ale 3 lata temu zamieniłem gitarę na klawisze i je staram się ćwiczyć 20 - 60 minut w blokach tematycznych po 10 minut (tzn. np. biorę nuty i ćwiczę jeden i tylko jeden fragment przez te 10 minut)
  • Odpowiedz