Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak to teraz jest rozwiązane ze światłowodami od #tv ?
mam do mieszkania pociągnięty światłowód.
do światłowodu wpięty jest jakiś huawei, a z niego wychodą dwie skrętki - jedna do dekodera, a druga do rtra domowego.

czy na instalacji światłowodowej da się wywalić dekoder operatora?
niby mam slot CI, ale on chyba działa tylko na koncentryku.
#orange #upc #vectra
  • 10
Po światłowodzie to IPTV, slot CI raczej jest nieprzydatny w tej technologii , zostaje dekoder albo aplikacja od dostawcy na android tv , w vectrze w aplikacji jest chyba to samo co na dekoderach
@krzywy_kanister: coś w stylu Huawei HG8540M. telewizja leci osobnym vlanem do dekodera, którego z całego serca nienawidzę i którego chciałbym się pozbyć.

dlatego chciałbym wiedzieć, czy orange, upc albo ktoś inny ma to rozwiązane w jakiś bardziej cywilizowany sposób.
Huawei HG8540M


@strikingsurface: No ale to nie jest Orange, od kogo masz ten swiatlowod, od vectry? Wyglada raczej na lokalnego operatora ktory kombinuje, IPTV jest rozne w zaleznosci od operatora. W Orange i UPC wydaje mi sie, ze mozesz podlaczyc ich dekoder do dowolnego portu ich urzadzenia (UPC jesli masz swiatlowod, koncentryk no coz to wpinasz sie w kabel koncentrycznym przed czy za modemem), mozliwe, ze mozesz podlaczyc switch ale nie
@krzywy_kanister: a czy ja pisałem, że mam od orange?
to jest klasyczna koncówka GPONowa, "switch z jednym portem światłowodowym".

chce wiedzieć, jak to teraz jest rozwiązywane w praktyce.
na nowym budownictwie chyba przepisy są takie, że musi być światłowód.
do szewskiej pasji doprowadza mnie milion pilotów.
uważam za piękne to co było kiedyś, czyli masz satelitę, czy kablówk - montujesz kartę CI+ i masz jeden tv z jednym pilotem.

chodzi mi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@strikingsurface: w UPC kiedyś była opcja Mediamoduł CI+ musiałbyś trafić na sensownego konsultanta i może by ci dali.
Nie zmienia to faktu, że tv dalej podłączasz po miedzi, chyba że jakimś cudem masz tam inne złącze.
@strikingsurface

Bardzo dziwna kombinacja.... Normalnie idzie terminal ONT -> Router operatora i z operatora RJ45 albo Wi-Fi do dekodera.

Jedynie jak można się pozbyć dekodera korzystając z aplikacji operatora typu UPC TV Go

@tellet
Moduł CI zależy jaki jest OSD