Wpis z mikrobloga

Na 12 transferów powyżej 100mln euro, 8 to kompletne niewypały, przecież to jest #!$%@? niemożliwe. Zresztą po Balu i Neymarze też spodziewano się dużo więcej, Ronaldo do Juve też szedł głównie po to żeby wygrać LM, ale on liczbami się obronił. Jeszcze Mbappe wypalił, a reszta to nieporozumienia, Felix jeszcze może się ogarnie, bo jego niszczy terrorysta Simeone i czekam aż ktoś go uwolni.
#mecz
sk131 - Na 12 transferów powyżej 100mln euro, 8 to kompletne niewypały, przecież to j...

źródło: comment_1672260665gC87vXutjH1iA0Flsrhvsj.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@sk131:
Ja tam w Xaviego juz od dawna nie wierzę xd piłkarze się przy nim nie rozwijają. Wygrał zycie wysoką forma Dembelego i Pedriego w zeszłym sezonie, ale sama drużyna nie prezentuje się jakoś wybitnie xd
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: Coś w tym jest, chociaż był moment gdy klepali prawie każdego (Real, Napoli, Atletico itp.) i co mecz ładowali 4 bramki, potem wszystko się zacięło, odpadli z Eintrachtem i nie wrócili na tamten poziom. Może po prostu rywale przeczytali tę Barcę, nie wiem. Brak rozwoju piłkarzy to raczej prawda, a niektórzy jak Ferran chyba się cofają (chociaż za Dembele wielkie brawa, pewnie głównie za sprawienie, że się nie łamie, ale
  • Odpowiedz
@sk131:
Ciężko ocenić sprawę ze stoperami, ale faktem jest, ze Pique zeszły sezon zagrał bardzo dobry, a w nagrodę od początku obecnego dostal permanentna lawke, przez co zabrakło rytmu meczowego na Inter.

Mnie martwi, ze w ataku nie ma żadnych schematów - podaj piłkę do Ousmana i niech on cos wymyśli. No i nie podoba mi się Balde na PO, bo przez to potencjał prawego skrzydła w ofensywie zostaje praktycznie wyłączony,
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: Balde na PO grał z konieczności, rzeczywiście graniczało to możliwości na prawej stronie, ale nie było za bardzo innych opcji, a z upływem czasu prezentował się coraz lepiej i nawet próbował wrzutek słabszą nogą. Trzeba kogoś kupić, ale jak czytam o opcjach typu Meunier i Juranović to już chyba wolę lewonożnego Balde... Pique zeszły sezon miał udany, ale w tym sezonie dostał ławkę, bo reszta jest od niego po prostu
  • Odpowiedz
@sk131:
Mnie w sumie wiesz czego najbardziej brakuje? Gry z pierwszej pilki, poza Dembele, który czasem próbuje tak kogoś wypuścić na wolne pole, to chyba nikt nie gra klepki w tej Barcelonie. Zawsze poprawiają te piłkę 3 razy, a rywal zdąży sie wtedy bez problemu ustawić.
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: Zgadza się, pamiętam jak na początku pracy Xaviego w jednym meczu wszystko było już pod kontrolą i młodzież (Gavi, Nico i ktoś tam jeszcze) elegancko poklepała w środku pola z pierwszej piłki i ominęła pressing rywali, aż mi się przypomniały stare, dobre czasy. Niestety rzadko takie obrazki oglądamy, nie wiem natomiast czy wynika to z ograniczenia zawodników (na pewno nie w przypadku Pedriego, Busquetsa czy nawet Frenkiego, Gavi mimo sporych
  • Odpowiedz
@sk131:
Ooo, fajnie, ze wspomniałeś o Roberto, malo kto na niego zwraca uwagę, ale z chuopem na boisku drużyna gra o wiele lepiej no i dobrze rozumie się z Ousmanem. Strasznie niedoceniany zawodnik no i zgadzam sie z tobą, malutko ruchu bez pilki, a tak grac sie nie da.
  • Odpowiedz
@sk131: 1 była droga, ale piłkarskie i marketingowe ryzyko było warte tego zamieszania. Pokazanie, że nie ma sufitu i da się każdą klauzulę nawet taką kosmiczną aktywować. Gra dalej w PSG, czaruję, są trofea krajowe, a wygrać LM raz było blisko. Neymar na +. 2 tym bardziej. Dalej młody i warty tych kosmicznych $$$, MEKAMBE na +. 3 i 4 minus, ale tych panów nie byłoby jakby nie było nadprogramowej $$$
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89: To z tymi koszulkami to raczej mit, na pewno nie zarobili na tym wystarczająco dużo żeby transfer choć trochę się spłacił, zwłaszcza że Griezmann to nie Ronaldo czy Messi.

Co do pieniędzy z Neymara, może i trzeba było je wydać, ale faktem jest, że wydano je bardzo źle.. Sam popierałem wtedy te transfery, chociaż kwoty budziły wątpliwości, ale oglądając Dembele w BVB widziałem nieograniczony potencjał i idealnego następce Neya, a
  • Odpowiedz
@sk131: Sporo sprzedaje się w Azji, gdzie fanatycy mają cały skład z danego sezonu zgromadzony w koszulkach, ale ok tego nie wiemy, ile poszło koszulek Antka. Jednak są dość częste do trafienia w polskich lumpach, więc musiało tego pójść do sprzedaży jednak sporo. Ja tam myślałem, że Antek wypali bardziej niż ta dwójka. Brazylijczyk czarował w LFC, ale ja go nie bardzo widziałem w FCB, a Demebele przed FCB miał łatkę
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89: Tylko, że więcej na koszulkach zarabia chyba ich dostawca, czytaj Nike? Kiedyś czytałem jakiś artykuł na ten temat, ale już nie pamiętam jak dokładnie to wygląda.

Ja do Coutinho też miałem jakieś małe wątpliwości, ale chyba nikt się nie spodziewał takiego upadku Brazola, zwłaszcza że na początku grając u Valverde w 4-4-2 na prawej pomocy (na lewej grał wtedy Iniesta), wyglądał całkiem nieźle. Potem chyba głowa nie dała rady. Transfer
  • Odpowiedz
@sk131: Właśnie to zdanie ,,zbyt głupi" o Dembele nie chciałem pisać, ale tak o nim niestety trzeba pisać/mówić. Jego niechęć do diety sportowej i zarywanie nocy, bo gra na PS są wręcz komiczne. On chyba nie chce być dobrym piłkarzem. Ja tu się zgadzam z Twoimi wnioskami, ale szkółka to jest najtańszy transfer w skali roku. Gavi, Fati, Balde co ich podałeś to spokojnie 150 melonów ojro potencjału transferowego. Ceny są
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89: Zlatan raczej rzeczywiście nie pasował pod względem charakteru, ta wymiana za z perspektywy czasu Eto'o to też była porażka, ale wtedy jeszcze byłem młody i nie aż tak dobrze zorientowany, chyba Pep też za Kameruńczykiem nie przepadał.

Zobaczymy jak to wyjdzie, Dembele trochę się ogarnął, niby żona ma na niego dobry wpływ, ale dalej brak inteligencji boiskowej jest widoczny. Mimo to, aktualnie poza nim nie mamy skrzydłowego, który potrafi wygrać
  • Odpowiedz
@sk131: Właśnie charakterologicznie Etuuuu jak to kiedyś krzyczał jeden z komentujących to był Mount Everest ciężkiego piłkarza. On nienawidził Realu Madryt, mimo gry tam i okazywał to. Właściwie tylko w Mallorce był jedyną gwiazdą. Wszędzie byli inni, lepsi. Nawet w Machaczkale był Hulk. Jednak mimo wszystko można było go okiełznać. Ze Zlatanem była szansa, ale chyba Guardiola po Etuuuu stwierdził-no way!, po co drugi taki sam ,,narcyz", jechać z nim i
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89: No afery z Eto'o pamiętam, nawet ostatnio o sobie przypomniał jak kopnął jakiegoś kibica pod stadionem w Katarze XD. Z Xavim mam taki problem jak wyżej pisałem, drużyna z przodu w ogóle się nie rozwija. Obronę przynajmniej w lidze ogarnął, ale brakuje jakichś schematów i szybszych rozegrań w ataku, rywale już dobrze wiedzą, że skrzydła grają szeroko i pomocnicy wchodzą w pierwszą linię, ale trudno tym poważnych rywali zaskoczyć, zobaczymy
  • Odpowiedz