Wpis z mikrobloga

@krupkka: może źle to opisałem, ale zobacz na przejściówce powyżej wkładasz displayporta do karty graficznej po czym podpinasz kabel hdmi który wchodzi np. do monitora, a ja potrzebuję wsadzić kabel DP z sygnałem do przejściówki tak żeby wyszedł z niego hdmi, więc metoda działania niby taka sama ale jakby końcówki są na odwrót.

Ogólnie chodzi o to, że mój lapek z roboty, ma tylko thunderbolty które implementują 1.4 DP ALE z
  • Odpowiedz
@JovianPug: jestem mega ciekawy czy ci to odpali bo to co podajesz nie ma nic wspólnego z thunderboltem tylko z USB-C, które dzieli tylko port właśnie z TB. TB to magistrala i posiada łącza PCI a do ich obsługi potrzebujesz huba ale takiego ze sprzętowymi przetwornikami np. na ethernet i wszystkie inne na PCI. TB 3 implementuje natywnie DP 1.2. USB-C też ma ethernet, DP i jakieś pewnie inne ale tto
  • Odpowiedz
@krupkka: A widzisz to by wiele tłumaczyło - tam jest USB 4 https://en.wikipedia.org/wiki/USB4 które teoretycznie bazuje na TB 3 ale natywnie wspiera DP 1.4a.

Widzę też taki opis:
Cyfrowe wyjście wideo Thunderbolt 3
Natywne wyjście DisplayPort przez USB‑C

Kolejna sprawa - TB3 i USB 4 ma bandwith na poziomie 40gbit/s, może jabkowcy stwierdzili, no cholera skoro HDMI 2.1 ma 48gbit/s to zamiast obciąć softowo wsparcie dla 8k i zostawić resztę, robimy
  • Odpowiedz
@JovianPug:
Odnośnie tego wyjścia video tb3 to kiedyś widziałem monitory z takim wejsciem.
Dobrej zabawy, ja sobie sam poczytam jeszcze bo teraz jest pewnie więcej info w necie niż 4 lata temu kiedy ja się z tym bawiłem. Daj proszę znać czy wyszło. Spokojnych:)
  • Odpowiedz