Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, chciałbym prosić Was o pomoc, doradzenie mi w kwestii wyboru smartwatcha.
2 lata temu kupiłem żonie Galaxy Active 2, niestety 2,5 roku po zakupie podczas mycia rąk odkleił się ekran od koperty i woda weszła w kontakt z elektroniką, uśmiercając ją. Przykra sprawa, trochę się zapieniłem, bo "zegarek" swoje kosztował, a wytrzymał mniej, aniżeli chińskie badziewie, które kiedyś otrzymałem jako firmowy gift. Małżonka dbała o ten zegarek, nie nosił żadnych śladów uszkodzeń fizycznych i pomimo że teoretycznie można było z nim pływać, to zdejmowała go nawet przed kąpielą czy prysznicem. Na forach trafiłem na wzmianki o podobnych przypadkach, także to wada, która dotknęła więcej egzemplarzy z tej serii. Myślałem, żeby kupić nowszy model, nie trafiłem na narzekanie użytkowników, także zakładam, że ten problem wyeliminowano, jednakże zwróciłem uwagę na czas działania na baterii, który średnio wynosi około 1,5 doby (Galaxy Watch 4 i 5). Nie jest to wartość, którą uznałbym za zaletę, a pamiętam, że częste ładowanie smartwatcha było dość irytujące.
Nie jestem na bieżąco z nowinkami w tej dziedzinie i gadżetami, a chciałbym wybrać coś, co będzie warte wydanych pieniędzy. Żona chodzi na siłownię, czasem na basen, czasem poćwiczy też w domu, także wydaje mi się, że dziesiątki planów treningowych to przesada i wystarczy pod tym względem bardziej podstawowa wersja. Ważne, żeby zegarek komunikował się z telefonem (obecnie Samsung), by można było na nim odczytać wiadomości, fajnie by monitorował różne parametry ciała, pokazywał statystyki treningu, spaceru itd., fajnie by bateria trzymała dłużej, aniżeli 2 dni. Chciałbym uniknąć zakupu wyrobów chińskich producentów, także Xiaomi, Honor, Huawei, Vivo, Realme itd. odpadają.
Myślałem o Fitbit Sense 2, lecz oglądając recenzje na YT zrezygnowałem, jednakże biorę pod uwagę wersję wcześniejszą. Widzę, że Garmin ma ciekawe smatwatche, lecz jest ich tak dużo, że trudno mi to ogarnąć w tak krótkim czasie.
Kształt z tego, co podpytałem, nie ma znaczenia- może być okrągły, prostokątny, bez różnicy. Design raczej minimalistyczny, bez kopert typu Casio G-Shock ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałbym zmieścić się w budżecie około 1300 zł.

Macie jakieś warte rozważenia propozycje? Możecie coś ciekawego doradzić?

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach