Wpis z mikrobloga

@Czarny_Klakier: jaki jest sposób na ułożenie paneli winylowych w jodełkę (panele A oraz B), tak żeby tworzyły całą ciągłą powierzchnię na mieszczkaniu bez przesunięć na dylatacjach? Załóżmy, że mam taką sytuację jak na zdjęciu. Panale można układać tylko w jedną stronę, czyli startuję w punkcie 1 a potem muszę pójść w lewo (2) no i wcofać się, co według mnie jest niemożliwe (3) (4) w kolejne pomieszczenia.
Szukałem na youtube ale
drzewko94 - @Czarny_Klakier: jaki jest sposób na ułożenie paneli winylowych w jodełkę...

źródło: comment_1671399024Tdh0DgMEZeiaDCngDv4M3X.jpg

Pobierz
@drzewko94: ja tak robiłem, proste, panele możesz łączyć z dwóch stron i zaczynasz z jednego miejsca i lecisz prostą do pomieszczeń wszelkich a potem to gdzie wleciałeś obudowujesz z obu stron. Ja tak robiłem, jak już zaczniesz to potem idzie, ważne równo zacząc bo potem wszędzie się do tego dostosowujesz, a te czerwone linie to załóżmy że są jodełki połączone i one się ze sobą łączą i idą do pomieszczeń połączone
kolotego - @drzewko94: ja tak robiłem, proste, panele możesz łączyć z dwóch stron i z...

źródło: comment_1671399339u4UpgEYR1sSzdtWNRPcTvk.jpg

Pobierz
@drzewko94: i nie wiem czy nie zalowac bo mam 15m w jednej lini i na plastikowym zamku cos skrzypi eh trzaska okazuje sie ze byla roznica poziomow nie wielka ale jakas sie zrobila no jak bedzie zle to progi zawsze mozna dorobic ale ja nie chcialem powiem ci ze sie robi duzo trudniej niz bez progów eh w ogóle jodełka jest trudna ale jodełka bez progów i duzo pomieszczeń to jest
@kolotego: a miałeś na pewno takie panele jak ja? Mam winyle na stronę "A" i "B", takie winyle można układać tylko w jednym kierunku a Ty to u siebie opisałeś jakbyś układał w dwóch kierunkach :/ nie za bardzo mi to pomogło
@drzewko94: aha ja miałem inne mogłem układać w dwóch kierunkach tak skonstruowane zamki ze to nie problem, nie wyobrazam sobie ukladac w 1 kierunku, tak chyba tego nie zrobisz
ja jeszcze do tego mialem prostowanie podłogi z poziomicą 2m było co do mm a na 10 metrów juz cos sie rózniło i to wystarczyło aby pływało kuzwa, widze jak chodze 1mm sie ugina albo wina xps 3mm, bo robiłem tradycyjne panele,