Wpis z mikrobloga

Szukam źródła problemu, który nawiedził mój laptop ASUS TUF 15 z RTX3060. Mianowicie w tygodniu dokładałem drugi dysk i postanowiłem nałożyć nową pastę na CPU i GPU, tak po prostu mnie naszło, żeby to zrobić. Robiłem to dziesiątki razy w życiu nigdy nie mając z tym problemu, prosta operacja, ale to co mi się teraz przytrafiło rozłożyło mi ręce i kompletnie zero pomysłu jak do tego doszło i jak to naprawić. Po wymianie pasty w każdej grze bez znaczenia jakie ustawienia graficzne po kilkunastu sekundach występują ścięcia/spadki FPS co widać na filmiku i tak jest przez cały czas. Problem znika kiedy w sofcie Asusa zmienię profil wydajności na Silent, wtedy jest ok, ale wydajność spada co jest normalne na tym profilu. Temperatury spadły kilka stopni, nic się nie przegrzewa. Robiłem format, ale bez skutku. Jedyne co zaobserwowałem w HWmonitor to kiedy zaczyna zacinać to spadają taktowania i napięcia na CPU i GPU. Z softem, systemem robiłem już wszystko co przyszło mi na myśl, także obstawiam hardware, ale koorwa jak do uja to jest możliwe po wymianie nowej pasty, gdzie robiłem to wiele razy na czym się dało...

https://streamable.com/gf357y

#laptopy #elektronika #informatyka #gry #komputery
  • 1
@Zjem_Ci_Maslo: multum rzeczy mogło się #!$%@?ć, może chłodzenie krzywo leży, może za mocno dokręciłeś płytkę/chłodzenie i płytę główną wygło, może uszkodziłeś jakiś element np. kondensator który robi niepełne zwarcie, może pasta się gdzieś napaćkała, może nie dałeś pasty/padów pod pamięci i to one to powodują.