Wpis z mikrobloga

#metal #metallica
#cultowe (1040/1000)

Metallica - Breadfan z płyty Garage Inc. (1998), ale nagranie pochodzi ze stron B singli Harvester of Sorrow i Eye of the Beholder (1988), a w oryginale oczywiście z repertuaru zespołu Budgie na płycie Never Turn Your Back on a Friend (1973)

Ha! W końcu coś bardziej mainstreamowego pod tagiem :)

Całą tę płytę uważam za kopalnię fajnych coverów, doceniam bardziej niż zatwardziali fani Metalliki, w końcu połowa tych numerów pochodzi przecież z "lepszych czasów". Pod tagiem swego czasu wleciały już moje ulubione Blitzkrieg z repertuaru zespołu Blitzkrieg (numer nagrany przy okazji Ride the Lightning jeszcze w pierwszej połowie lat 80) i Small Hours - cover grupy Holocaust nagrany na EPkę pt. Garage Days Re-Revisited (1987).

Żeby nie powtarzać, teraz wybrałem coś z singlowych bonusów przełomu lat 80/90, a z tej grupy numerów najbardziej lubię Breadfan. Szczególnie to spokojne bridge w środku numeru. Na pierwszy rzut ucha ktoś znający dobrze ich twórczość może typować w ciemno, że nagrywane to było przy okazji ..and Justice for All. Solówka ma to same brzmienie i vibe co na One, podobnie czyste gitary tam, które kojarzą się też z To Live is to Die ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten fragment w oryginale ma zupełnie inny klimat (pozostałe części utworu niekoniecznie) i fajne tu widać dobry zmysł do re-aranżu :)

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #metal #metallica 
#cultowe (1040/1000)

Metallica - Breadfan z płyty...