Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe Jestem jedną z tych osób co przyszła dziś na protest poborowy w Warszawie a chyba nikt jeszcze nie opisał dokładnie jak to całe wydarzenie wyglądało.
Po kolei
Na miejsce przychodzę tak około 12:15 idę od strony placu konstytucji gdy dochodzę do ronda rozglądam się i myślę sobie gdzie jest K*rwa ten protest. Na placu dwie grupki jedna pod kościołem zielonoświątkowców chyba i druga po drugiej stronie przy tej pierwszej kręciło się kilku bagietmajstrów i przyznam szczerze, bez nich bym tego protestu nie odnalazł. Żadnych transparentów nic stoi sobie między 50 a 100 osób pod kościołem w kółeczkach i gada ktoś postronny to mógłby pomyśleć, że na msze czekają xd. No ale idę. Poza ludźmi stojącymi mamy jeszcze typa z kamerą i typa z kamerą z typem z mikrofonem przesł#!$%@?ącym wszystkich zgromadzonych. Po jego zachowaniu stwierdziłem ,że nie jest zbyt pozytywnie nastawiony do protestu nie chcąc paść ofiarą jakiegoś trollingu wycofałem się taktycznie za winkiel. I obserwuję zdarzenie tak ze dwadzieścia minut aż widzę że ludzie zaczynają się zbieraj w jednym kółeczku z kimś wyglądającym na lidera protestu. "Oho zaczyna się" Podchodzę do zbiorowiska lider przemawia i mówi, że protest nie został zgłoszony dostali screena z potwierdzeniem wysłania ale screen się lipny okazał i pan policjant mówi, że nie mogą proszę się rozejść xd. Ktoś z tłumu krzyknął czy nie mogą w takim razie protestować spontanicznie na co on mówi, że nie bo dostaniemy mandat() Ale będzie drugie podejście. Potem coś tam jeszcze brzęczał straciłem już zainteresowanie z kimś tam nawet przeprowadzał wywiad. Sam chciałem to zrobić i wstawić na yt ale stwierdziłem, że takie przychlasty nie są warte mojego czasu i wróciłem #!$%@? do domu. to był mój pierwszy nieironiczny protest zawsze unikałem tego typu wydarzeń bo tam zazwyczaj same pajace i agentura ale myśle sobie sytuacja jest poważna może tym razem tak nie będzie xd. Oczywiście dla wszystkich co przyszli wielki szacun zwłaszcza w taką pogodę i z tak negatywnym nastawieniem mediów ale organizatorów to powinni w pierwszej kolejności wziąć do woja albo najlepiej do tego legionu na Ukrainie jak wyłapia kilka Ruskich pocisków to przynajmniej z nich jakiś pożytek będzie.
lubieplacki98 - #obowiazkowecwiczeniawojskowe Jestem jedną z tych osób co przyszła dz...

źródło: comment_1671295919wPAmInjbMJ5e5jdyW7j3g6.jpg

Pobierz
  • 2