Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie badania wykonać aby znaleźć przyczynę trądziku? Robiłem już całą morfologię, wszystkie hormony, wątrobe, tarczyce. Nic nie wykazały badania wszystko w normie. Kolejne miałem stosować diety wykluczając nabiał/alkohol/produkty o wysokim indeksie glikemicznym. Nie pomogło nic. Później miałem zrezygnować całkowicie z węglowodanów na rzecz diety keto, również nie było większych rezultatów trądzik nadal się pojawiał. Doszedłem do takiego momentu, że wszystkie badania są ok a wykluczenie produktów które mogą powodować trądzik nie ma wpływu na moją cerę. Został jeszcze stres który mi towarzyszy w życiu, ale na to wpływu nie mam. Najdziwniejsze, bo problem z trądzikiem pojawił się u mnie dopiero w wieku 25 lat. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z cerą, zdarzały się pojedyńcze punkty, ale to po zjedzeniu jakiegoś kebaba, albo czegoś na mieście. Brałem antybiotyki oraz maści, ale pomagają tylko gdy je biorę później problem wraca. Dermatolog zaproponowała kurację izotekiem, ale nie zdecydowałem się jeszcze, bo chciałbym znaleźć przyczynę mojego problemu. Macie jakieś pomysły jakie mogę jeszcze badania wykonać?
#hormony #tradzik

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639a20bf8161f849f0373c3d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania a czy robiłeś testy alergiczne ?

Dziwna sprawa, że po jakimś kebabie i tym podobnym miałeś pojedyncze punkty, tutaj trzeba by było się zastanowić czy nie masz jakichś problemów z jelitami, florą bakteryjną i tym podobnoe, eżeli brałeś dużo antybiotyków to mogłeś sobie to rozpieprzyć, a to nie jest tak do końca powiedziane że Flora ci się sama odbuduje potem odpowiednio

Proponuję silną kurację probiotykami, proponuję żebyś poczytał i pooglądał sobie
ZdrowyWybraniec: Zdradzę sekret - nie zawsze jest przyczyna, nie zawsze im więcej badań tym lepiej, lekarz musi je umieć interpretować. W wielu dziedzinach włącza się leczenie empirycznie, bez żadnych badań, tylko na podstawie wywiadu. "Dobry lekarz"to nie jest taki, który zleci górę badan. Ludzie lubią badania, lubią widzieć na papierze jakis wynik. Ja nie winie za to pacjentów do końca - lekarze w większości nic nie tłumacza, nawet nie powiedzą co